11 Mayıs 2018 Cuma

Çocuklara Animasyon Yetişkinlere Korku


Darıca CineFace’de yeni gösterim haftasının yenileri arasında Kral Şakir Oyun Zamanı ve Cehennemden Selfie yer aldı


 

Darıca’nın ilk ve tek sineması CineFace’de bugünden itibaren başlayan yeni gösterim haftası boyunca ikisi yeni beş film gösterimde olacak. Haftanın öne çıkan filmi yerli yapım animasyon, Kral Şakir: Oyun Zamanı. Haftanın diğer yenisi ise Türk yönetmen Erdal Ceylan tarafından yönetilen, Kanada ve Almanya ortak yapımı korku filmi Cehennemden Selfie.

Geçen hafta gösterime giren 4N1K ve Taksi 5 ikinci, ABD yapımı Avengers: Sonsuzluk Savaşı üçüncü gösterim haftasında sinemaseverler için perde açacak.

CineFace’de bugünden (11 Mayıs Cuma) itibaren başlayıp 17 Mayıs Perşembe akşamı sona erecek yeni gösterim haftasının film özetleri, künyeleri ve seansları şöyle:


KRAL ŞAKİR OYUN ZAMANI


Laboratuvarda yapılan bir deney hiç beklenmedik sonuçlar doğurur. Deney sonucu Fil Necati’nin telefonundaki oyun ile gerçek dünya arasında bir kapı açılır. Şakir’in ne yapıp edip dünyayı kurtarması gerekir. Ailesi ile kendini Fil Necati'nin cep telefonunun içindeki oyunda bulan Şakir, gerçek dünya sona ermeden bütün oyunları tamamlayıp oyunu durdurmalıdır. Fakat bu hiç de düşünüldüğü kadar kolay olmaz. Şakir ve ailesi dünyayı kurtarmaya çalışırken bir yandan da onu durdurmaya çalışan düşman ve tehlikeli video oyun kahramanlarıyla da savaşmak zorunda kalır. (www.beyazperde.com)
Türü/Yapımı: Animasyon / Türkiye

Salon No/Koltuk Sayısı:  4/81

Süre:

Seanslar: 12.00 – 14.00 – 16.00 – 18.00 – 20.00 – 22.00

Format: 2D

Lisan Tercihi: Dublaj  

CEHENNEMDEN SELFİE


Almanya’da vlogger olan Julia, kuzeni Hannah’ın ziyaret etmek için Amerika’ya gider. Julia’nın gelişin ardından Hannah onda garip bir şeyler fark eder ve hasta olduğunu düşünür. Hannah’ın bu düşüncesi kısa süre sonra doğrulanır ve Julia ani bir şekilde rahatsızlanır. Bir süre sonra Hannah’ın evinde sıra dışı olaylar yaşanmaya başlar. Bunların nedeni öğrenmek için internette bir araştırmaya koyulur. Bu sırada Julia’nın blog yazılarına denk gelir ve kendini internetin derinlerinde, terörün sınır tanımadığı yerlerde bulur.

Türk yönetmen Erdal Ceylan’ın yönettiği filmde başrolleri Alyson Walker, Tony Giroux, Meelah Adams, Matthew Graham üstlendi. (www.beyazperde.com)

 Türü/Yapımı: Korku / Kanada – Almanya

Salon No/Koltuk Sayısı:  2/84

Süre: 1 saat 13 dakika

Seanslar: 12.00 – 14.00 – 16.00 – 18.00 – 20.00 – 22.00

Format: 2D

Lisan Tercihi: Orjinal  

4N1K – 2


Bir süredir birlikte olan Yaprak ve Ali, ilişkilerini çetenin diğer üyelerinden saklar. Aralarına yeni katılan Barış ise, Ali’nin hayatını zorlaştırmaya başlamıştır. Grubun aksi üyesi Gökhan, hayallerindeki kız ile birlikte olmak için türlü fedakârlıklar yapmak zorunda kalır. Sinan ise artık tüm cazibesini kaybedince, güzellik kavramını sorgulamaya başlar. Büyük bir yanlış anlamanın kurbanı olan Oğuz, annesi Zeliş Sultan’a hayatının en büyük kâbusunu yaşatır. Bütün bu kargaşa içerisinde arkadaşları ve aşkı arasında kalan Yaprak, büyük bir sınav vermek zorunda kalır.

Murat Onbul’un yönetmenliğini üstlendiği filmde başrolleri Gözde Mutluer, Atakan Hoşgören, Burak Yörük, Sina Özer, Cihan Şimşek, Cemrehan Karakaş, Bülent Alkış ve Deniz Özerman paylaştı. (www.beyazperde.com)

Türü/Yapımı: Komedi / Türkiye

Salon No/Koltuk Sayısı:  5/101

Süre: 1 saat 40 dakika

Seanslar: 12.00 – 14.00 – 16.00 – 18.00 – 20.00 – 22.00

Format: 2D

Lisan Tercihi: Türkçe  

TAKSİ 5


Parisli süper bir polis olan Sylvain Marot, aynı zamanda olağanüstü bir şofördür. Sylvain, eski emniyet müdürü şimdi ise Marsilya Belediye Başkanı olan Gibert tarafından, güçlü Ferrarilerle büyük bir soygun düzenleyen İtalyan Çetesini yakalamak için görevlendirilir. Fakat görevini yerine getirmek için, Marsilya’daki en kötü VTC sürücüsü olan ünlü taksi şoförü Daniel Morales’in yeğeni Eddy Maklouf ile çalışmak zorunda kalır.

Frank Gastambide’nin hem yönetmen hem oyuncu olduğu filmin diğer başrollerini Malik Bentalha, Bernard Farcy, Ramzy Bedia, Salvatore Esposito, Sabrina Ouazani, Anouar Toubali ve Edouard Montoute paylaştı. (www.beyazperde.com)

Türü/Yapımı: Aksiyon Komedi Polisiye / Fransa

Salon No/Koltuk Sayısı:  3/67

Süre: 1 saat 42 dakika

Seanslar: 12.00 – 14.30 – 17.00 – 19.30 – 22.00

Format: 2D

Lisan Tercihi: Türkçe  

AVENGERS SONSUZLUK SAVAŞI


Kaptan Amerika ve Iron Man'in arasında yaşanan olayların ardından bölünen kahramanlarımız, birbirlerinden uzaklara savrulurlar. Hepsi kendi yandaşlarıyla dünyayı korumaya çalışmaktadır. Ancak dünyanın kaderi bir kez daha tehlikeye girer. Sınırsız bir güç kaynağı olan sonsuzluk taşlarının peşine düşen Thanos, dünyanın gördüğü en büyük tehdittir. İnsanlığın kaderi bir kez daha, insanlık için savaşmaya ant içmiş kahramanlarımız elindedir. Hiçbir süper kahramanın tek başına yenemeyeceği büyüklükteki bu tehdit için ekipler birleşmeli ve tehdide tüm güçleriyle karşı koymalıdır...

Joe Russo ve Anthony Russo’nun birlikte yönettiği filmde başrolleri Robert Downey Jr, Chris Hemsworth ve Chris Evans paylaştı. (www.beyazperde.com)

Türü/Yapımı: Macera Aksiyon / ABDSalon No/Koltuk Sayısı:  1/105

Süre: 2 saat 36 dakika

Seanslar: 12.00 – 15.00 – 18.00 – 21.30

Format: 3D

Lisan Tercihi: Dublaj  

CineFace’ye Dair


Darıca Park AVM’nin 4’ncü katında yer alan CineFace, 5 salonunda toplam 500 kişi kapasiteye sahip. Toplam 2 milyon 500 bin TL tutarında yatırım için her bir salona ortalama 500-600 bin TL harcamada bulunuldu. Salonlar ortalama 100-110 koltuklu. Salonlarda gümüş perde kullanıldı. Sabah 10.00 ile gece 01.00 arası gösterim yapılıyor. Her türlü konfor ile birlikte görüntü ve ses sisteminde son teknoloji kullanıldı. Sinemaların yer aldığı katta biri açık biri kapalı iki kafeterya salonu yer alıyor.

Tecrübeli ve güleryüzlü ekibiyle birlikte hizmet veren CineFace’nin Darıca AVM içinde bulunduğu kat sinema salonlarından ibaret değil. Biri açık diğeri kapalı iki kafeterya yükseklerde yer almasından esasla Darıca’ya hakim.

Birbirinden lezzetli yiyecek; sıcak ve gazlı içecek çeşitleri ile hayli hoş olan mekan gerek film arasında gerekse farklı zaman dilimlerinde hizmete açık.

 İletişim :

 Telefon: 262 – 655 15 00 Kazım Karabekir Mahallesi, İstasyon Caddesi No.127

Darıca Park AVM
Darıca - KOCAELİ
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder