10 Mart 2018 Cumartesi

Tek Zemin Demokrasi Cephesi


CHP’li Özlem Ağırman, Türkiye’de tam demokrasiye için tek zeminin demokrasi cephesi olduğunu söyledi
Sıkı Dostlar: CHP Darıca İlçe Kadın Kolları Başkanı Ebru Tayanç ile 10 Şubat 2015’te öldürülen CHP Tuzla İlçe eski Başkanı Tekin Ağırman’ın eşi Özlem Ağırman’ın uzun yıllara dayanan bir dostluğu var. Tayanç, Tuzla’da oturduğu yıllarda CHP Tuzla Kadın Kolları Başkanlığı yapan Türk Sanat Müziği sanatçısı Özlem Ağırman ile birlikte hareket etti. Tayanç; Tekin Ağırman hastanedeyken de, son yolculuğuna uğurlanırken de Ağırman’ın yanında yer alırken ikilinin dostluğu Tayanç’ın Darıca’ya taşınmasının ardından da sürüyor.

CHP Darıca İlçe Örgütü’nün 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle birbirinden renkli CHP’lileri ağırladığı etkinliğine CHP Tuzla İlçe Kadın Kolları eski Başkanı ve milletvekili aday adayı Özlem Ağırman da katıldı. 2015 yılında cinayete kurban giden CHP Tuzla İlçe eski Başkanı Tekin Ağırman’ın eşi olan TSM sanatçısı Özlem Ağırman, mevcut koşullardan ancak tam demokrasiye geçişle çıkışın mümkün olduğunu belirtip tam demokrasiye geçişin de ancak demokrasi cephesi zemini ile mümkün olduğunu kaydetti.

Birlikte Çok Güzel İşler Yaptık


CHP Tuzla İlçe Kadın Kolları eski Başkanı ve milletvekili aday adayı Özlem Ağırman mikrofona geldikten sonra önce uzun süre birlikte aktif siyaset yaptığı CHP Darıca Kadın Kolları Başkanı Ebru Tayanç’ı övgü dolu sözlerle onurlandırıp, “Ben Tuzla’da kadın kolları başkanı iken birlikte çok güzel işler yaptık. Burada da aynı başarıları sürdüreceğine inanıyorum” dedi.

Bizim Yaşadıklarımız Ufak Kalır

Bir kadın daha da önemlisi bir anne olarak ülkenin geldiği yerden mutsuz olduğunu ama umutsuz olmadını kaydeden Ağırman, “Atatürk’ün çağdaş uygarlık ideallerine sıkı sıkıya bağlı bir vatandaş olarak da umutluyum, umudumu hiç yitirmedim. Tarihimizin en karanlık günleri olan Kurtuluş Savaşı’nı yaşamış, şehit vermiş, gazi olmuş dedelerimizin, atalarımızın verdiği mücadele yanında bizimki hafif kalır. Utanırım şikâyet edersem” dedi. Ağırman şöyle devam etti:

Tam Demokrasiye Geçmeden Olmaz

Toplumun bütün sorunlarının; başta şiddet, yoksulluk, gelir dağılımındaki adaletsizlik, eğitim olmak üzere tek çözüm zemininin demokrasi olduğuna inanıyorum. Çünkü tam demokrasiye geçmeden bütün mücadeleler lokal ve etkisiz kalır, başarıya ulaşamaz. Bu nedenle kadınların, erkeklerin, gençlerin ve bütün toplumun tek bir mücadeleye odaklanmasını istiyorum: Bu ülkeye demokrasiyi, tüm kurum, kuruluş ve ilkeleriyle getirmek.

Tek Zemin Demokrasi Cephesidir

Bugün bunun önündeki en temel engel meclisin etkisiz hale getirilip tek adam rejiminin getirilmek istenmesidir. Bunu önleyecek, durduracak irade de parti ayırmaksızın toplumun bütün kesimlerinin birlik zemini olan demokrasi cephesidir.

Unutursak Tek Adam Kazanır

Gün birlikte olma; şiddete, savaşa, yoksulluğa, yolsuzluğa, doğa ve çevre düşmanlığına karşı birlikte mücadele günüdür. Her gün bunu unutmadan yaşarsak bu mücadelenin başarıya ulaşmama şansı yoktur. Unutursak tek adam kazanırsık, baskıcılar kazanır. Demokrasi ve halk kaybeder.

Partim İçin Değil Milletim İçin

Ben demokrasinin ve halkın kaybetmesini istemiyorum. Bugün partim için değil milletim için mücadele günü. Bu nedenle siyaset yapıyor, bu nedenle mücadele ediyorum. Her birinizi de bu mücadelede; hak, hukuk, adalet çatısı altında birleşmiş görmek istiyorum.

Buna İnancım Tam Siz de İnanın

İnşallah tam demokrasiyi bu ülkeye getirdiğimizde 8 Mart’ı daha anlamlı ve bayram havasında kutlayacağız, şenliklere dönüştüreceğiz. Buna inancım tam, sizler de inanın.”

Özlem Ağırman Kimdir


Politikacı, iş kadını, siyasetçi, şehir plancısı 10 Şubat 2015’te bilinmeyen bir sebeple şoförü tarafından öldürülen CHP Tuzla İlçe eski Başkanı Tekin Ağırman’ın eşi. 26’ncı dönemde CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili aday adayı oldu. Bir dönem CHP Tuzla Kadın Kolları Başkanlığı yaptı. Türk Sanat Müziği Yorumcusu. Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Mezunu olan sanatçı ortaokul yıllarında Türk Sanat Müziği'nin değerli isimleri Melahat Pars, Semahat Özdenses, Necdet Tokatlıoğlu ve Afitap Karacan'dan özel şan ve nazariyat dersleri aldı. Hayat Veren Nağmeler ve Sitemsiz Şarkılar adlı iki albümü var.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder