12 Mart 2018 Pazartesi

O Açıklama Biz Kadınların Yüreğini Acıttı


“Kadın ölümleri abartılı veriliyor” diyen AKP’li İl Başkanını CHP’li kadınların genel başkanı da muhatap aldı: Açıklaması yüreğimizi acıttı
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi tarafından Dünya Kadınlar Günü tanımlaması ile düzenlenen etkinlikte kadına yönelik şiddeti gündeme getirenleri kınayıp sayıların abartılı verildiğini iddia eden AKP İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Avukat Şeyma Döğücü, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse tarafından muhatap alındı.

Muhatap Aldı. Kınadı. Teessüf Etti

Fatma Köse, CHP Çayırova Kadın Kolları’nın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen etkinliğinde mevkidaşı olmayan Şeyma Döğücü’yü hem kınadı hem teessüflerini iletti. Köse şunları söyledi:

Sırça Köşklerde Oturan Kadının Aklına Fikrine Yanayım

Bugün aldığım bir haber, AKP İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı’nın bir açıklamasını sizlerle paylaşmak istiyorum: ‘Kadın ölümleri abartılarak sayı veriliyor’ Ben o sırça köşklerde oturan kadın kolları başkanının aklına, fikrine yanayım. Keşke o sırça köşklerden inip de kadınların arasına karışsa da şu 15 yılda artarak devam eden kadın cinayetlerinin bir sayısına ulaşabilse.

Kadın Ölümleri İçin Yüreğimizi Acıtmıştır

Bu açıklamasından dolayı esefle kınıyorum. Artık ağababalarına mı, ağa analarına mı yaranmak için yapmış olduğu bu açıklama biz kadınların yüreğini acıtmıştır. Biz kadınların kaybettiğimiz, artarak devam eden kadın ölümleri için yüreğimizi acıtmıştır. Başka bir şey de beklemiyorum onlardan zaten.”

İlgili Haber Linki

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/ak-parti-istanbul-il-kadin-kollari-baskani-surekli-ezilmis-kadinlari-gundeme-getirenleri-kiniyorum-40766099

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder