14 Mart 2018 Çarşamba

Lösemili Anneleri Yaptı LÖSEV Gönüllüleri Sattı

Gebze’deki LÖSEV Gönüllüleri, Gebze Center AVM’de stant açtı. Lösemililerin anneleri ve tedavisi sona erenlerce yapılan ürünler gönüllüler tarafından satıldı

Songül Demir                                      Handan Çakar

Lösemili çocukların tedavisine yönelik çalışmalarında gönüllü üyelerinin her tür desteğiyle ülke geneline yayılan Lösemili Çocuklar Vakfı – LÖSEV, Gebze’de de iki gün boyunca açılan stantla önemli oranda bağış topladı. Gebze Center AVM’de geçtiğimiz hafta sunu kurulan mini stantta lösemi tedavisi gören çocukların anneleri, tedavisi sona erenler ve gönüllüler tarafından üretilen el emeği göz nuru aksesuar, hediyelik ve oyuncaklar yine LÖSEV gönüllüleri tarafından satıldı. Aynı zamanda vakıf için bağışta toplandı. Çalışmaya öğretmenler ve eğiticiler başta olmak üzere toplumun çeşitli kesimlerinden vatandaşlar hem stantta görev alarak hem de katkıda bulunarak destek oldu.

Realzede Songül Demir


10 Yıldır LÖSEV Gönüllüsü  


Gebze Center’da kurulan LÖSEV standında görev yapan LÖSEV gönüllü üyelerinden Songül Demir, Gebze’nin Osman Yılmaz Mahallesi’nde oturuyor. LÖSEV’e 2008’de gönüllü üye olmuş. Uzun süre perakende satış şefi olarak çeşitli zincir mağazalarda çalışan Demir son olarak Real’in Gebze merkezindeki yerinde çalışmış. Grubun el değişmesinin, akabinde şaibeli ve hileli olduğu söylenen iflasının ardından 2.5 yıllık emeğiyle, işsiz kalmış.

Kardeşi ve Yengesiyle Esnaflığa Atıldı

Kardeşi Kemal ve kardeşinin eşi Funda Demir ile birlikte bir süre önce devraldıkları Doğa Mini Market’i işleterek esnaflığa başlayan Demir, Anadolu Üniversitesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı okudu. Aynı zamanda mesleğine dair çok sayıda seminere katılarak sertifika edindi. Real’de yaşadığı vakaya karşın hukuk mücadelesinin sürdüğünü kaydeden Demir, “Benim 2.5 yıllık emeğim, birikmiş haklarım kaldı ama benden çok daha fazla kıdeme sahip, evli barklı çoluk çocuk sahibi insanlar var. Onlara kıyasla daha az hasarla süreç geride kaldı” dedi.

İnsanlara Dokununca Mutlu Oluyorum

LÖSEV’e yaklaşık 10 yıldır gönüllü üye olarak katkı sunduğunu kaydeden Demir, “Bu şekilde boş zamanlarımı dolu şekilde geçirmenin yanı sıra insanlara ve insanlığa faydalı olmak, hiç tanımadığım ve tanımayacağım birilerine bir şekilde dokunmak beni çok mutlu ediyor” diye konuştu.

Lise Öğrencisi Handan Çakar
Desteğini Üniversitede de Sürdürecek

Gebze Atatürk Anadolu Lisesi üçüncü sınıf öğrencisi Handan Çakar, Darıca Bağlarbaşı Mahallesi’nde oturuyor. Psikolog olmayı hedefleyen Çakar, LÖSEV’i tanıtımına yönelik yayınları izledikten sonra benimsemiş ve internet üzerinden gönüllü üye olmuş. Dokuz aydır vakfın çalışmalarına destekte bulunuyor. Üniversiteye hazırlanan Çakar eğitimi hangi ilde sürerse sürsün bulunduğu yerlerde vakfın çalışmalarına katkısının süreceğini, bu tür sosyal çalışmalardan haz duyduğunu kaydetti.

Hem Ürün Satın Aldılar Hem Bağışta Bulundular


Geçen hafta sonunun iki günü Gebze Center’da açılan stantta satışın yanı sıra bağış da kabul edildi. Standa konuk olanlar LÖSEV kumbarasını doldurdu. Stantta bebek taraftar, çanta, hediyelikler, yastık, defter, kitap ayracı gibi çok sayıda ürün yer aldı.


En Yoğun İlgiyi Öğretmenler Gösterdi


İki gün süren standa toplumun çeşitli kesimlerinden vatandaşlar ile birlikte özellikle öğretmen, eğitimci ilgisi çok yoğun oldu. Türk Eğitim-Sen Kocaeli 2 No’lu (Gebze) Şube Başkanı Orhan Kütük ve Şube Kadın Komisyonu Başkanı Melin Keçeci ile komisyon üyesi Esma AkanBetül Akan tarafından kurulan Es Sanat Akademi’nin öğretmenleri, Eğitim-Sen Gebze Şube eski Başkanı Güngör İrdem ve aileleri standa konuk olarak katkıda bulundu.  

LÖSEV Gönüllüsü Olmak İçin İrtibat


Figen – Barış Ateş çifti oğulları Ateş ile birlikte geldikleri stanttan hep alışveriş yaptı, hem bağışta bulundu. Duyarlı çift vakfın çalışmalarına sürekli destek olduklarını kaydetti. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder