9 Mart 2018 Cuma

Küçüklere Küçük Kahramanlar Büyüklere Direniş Karatay


Darıca Cineface’de yeni gösterim haftasının iki yenisi çocuklar için Küçük Kahramanlar yetişkinler için Direniş Karatay
Darıca’nın tek sineması CineFace, Darıca’daki ve bölgemizdeki sinemaseverleri vizyona giren filmlerle, ülke genelinde vizyona girdiği günden itibaren buluşturmayı sürdürüyor. Bugünden itibaren başlayan yeni gösterim haftasının iki yenisinden biri vizyona girmesi merakla beklenen, henüz vizyona girmeden çok konuşulan Direniş Karatay’ın çekimleri için 20 milyon TL harcandığı da öne sürüldü. Tarihi ve kültürel mirasın gelecek nesillere aktarılması amacını da güden film Selçuklu Devleti’nin son dönemi ile Kösedağ Savaşı’nı konu edindi. Emir Celalleddin Karatay’ın hayatından bir kesit, özgün bir senaryoyla beyazperdeye aktarıldı.

Haftanın diğer yenisi ise çocuklara sesleniyor. ABD yapımı animasyon komedi Küçük Kahramanlar’da yeni taşındıkları evdeki küçük canavarları, bahçedeki cüceler ile alt etmeye çalışan Chloe’nin macerası konu edinilmiş.

Ailecek Şaşkınız ikinci gösterim haftasına iki salonda birden girerken Alem-i Cin üçüncü, Hadi Be Oğlum ve Black Panther dördüncü gösterim haftasında sinemaseverler için perde açacak.

CineFace’de bugünden (09 Mart Cuma) itibaren başlayıp 15 Mart Perşembe akşamı sona erecek yeni gösterim haftasının film özetleri, künyeleri ve seansları şöyle:

DİRENİŞ KARATAY


Guyaseddin, babası Alaattin Keykubat’ın zehirlenerek öldürülmesi üzerine tahta geçmiştir. Fakat o, babası gibi yetenekli bir devlet adamı değildir. Bu durum Moğol baskılarının artmasına neden olur. Emir Celaleddin Karatay bu baskılara karşı halkı büyük bir direnişe hazırlamayı planlar. Tüm tecrübesi ve gücü ile direniş hazırlıklarına başlayan Celaleddin Karatay, gencinden yaşlısına, kadın erkek demeden Anadolu’nun sessiz kahramanlarını da yanına alır. 

Yönetmenliğini Selahattin Sancaklı'nın üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Mehmet Aslantuğ, Fikret Kuşkan, Yurdaer Okur, Burcu Özberk yer alıyor

Türü/Yapımı: Macera Aksiyon Tarihi / Türkiye

Salon No/Koltuk Sayısı:  5 / 101                  

Seanslar: 11.30 – 14.00 – 16.30 – 19.00 – 21.30

Süre: 1 saat 53 dakika

Format: 2D

Lisan Tercihi: Türkçe

KÜÇÜK KAHRAMANLAR


Chloe ve annesi yeni bir eve taşınmak zorunda kalırlar. Bahçe cüceleriyle dolu eski bir eve yerleştikten kısa bir süre Chloe, meraklı olan komşuları Liam ile birlikte bahçe cücelerinin gerçek olduklarını keşfeder. Cüceler, evi küçük canavarlardan korumaktadır. Troggs adındaki bu küçük canavarlar, başka bir dünyadaki bir portal aracılığıyla evi istila etmektedir. Gerçekleri öğrendikten sonra Chloe ve Liam, canavarların istilasına karşı cücelerle işbirliği yaparak dünyayı korumak için savaşır. (www.beyazperde.com)

Türü/Yapımı: Animasyon Aile Komedi / ABD

Salon No/Koltuk Sayısı:  1 / 105                  

Seanslar: 11.00 – 13.30 – 16.00 – 18.30 – 21.00

Süre: 1 saat 25 dakika

Format: 2D

Lisan Tercihi: Türkçe

AİLECEK ŞAŞKINIZ


Babasının şirketinin başına geçerek CEO’luk görevini üstlenen Ferhat şımarık bir adamdır. Hala çocuksu yapısıyla dikkat çeken Ferhat'ın sağ kolu ise onun çocukluk arkadaşı, şirketin finans müdürü Gökhan'dır. İkili çalışanlarına pek de nazik davranmamaktadır. Günün birinde şirket çalışanlarına yemek servisi için gittikleri bir restoranda, restoran sahibiyle dostluk kurarlar. Restoran sahibinin kızı Elif'e gönlünü kaptıran Ferhat, deliler gibi aşık olur. Ancak Elif narin ve saf bir genç kız değildir. Özel eğitimler ve üstün hizmetlerle dolu kariyeri, sert karakteri ve kıvrak zekası, Ferhat'ı bir hayli zorlayacaktır...

Selçuk Aydemir’in yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerini Ahmet Kural (Ferit), Murat Cemcir (Gökhan), Saadet Işıl Aksoy (Elif) paylaştı. Cengiz Bozkurt, Günay Karacaoğlu, Bihter Dinçel, Çağlar Ertuğrul, Mustafa Alabora da filmin oyuncu kadrosunda. (www.beyazperde.com)
                                                  
Türü/Yapımı: Komedi / Türkiye

Salon No/Koltuk Sayısı:  2 /85 ve 4 / 81      

Salon 2 Seanslar: 19.30 – 22.00
           
Salon 4 Seanslar: 11.45 – 14.15 – 16.45 – 19.15 – 21.45

Süre: 1 saat 48 dakika

Format: 2D

Lisan Tercihi: Türkçe

ALEM-İ CİN

                                       
Genç bir kadın olan Yeliz, 25. doğum gününden sonra kâbus görmeye başlar. Başlarda durumu pek önemseme de kâbus görmeye devam ettikçe korkuya kapılır. Durumu daha da ciddileşmeye başladığında gördüğü kâbuslarla ilgili araştırmaya yapmaya başlayan Yeliz, ailesiyle ilgili gizli kalmış korkutucu gerçekleri öğrenir. Ne yapacağını bilemeyen ve gittikçe daha büyük kâbusların içine çekilen Yeliz, eski bir aile dostundan yardım ister. Fakat büyük bir sorun vardır; Yeliz’in düşmanı bu dünyadan değildir. Yeliz’in bu kâbuslardan kurtulması için insanın aklını zorlayan cinler ailemi ile tanışması gerekecektir.

Özgür Bakar’ın yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerinde Ayçin Tuyun, Kadriye Çetinkaya, Zeynep Turpçu, Süleyman Kabaali, Cihangir Köse, Yeşim Gündoğdu, Hatice Yıldız ve Yüksel İvgen var. (www.beyazperde.com)

 Türü/Yapımı: Korku / Türkiye

Salon No/Koltuk Sayısı:  3 / 67                  

Seanslar: 17.00 – 19.00 – 21.00

Format: 2D

Lisan Tercihi: Türkçe

 HADİ BE OĞLUM


Bir balıkçı olan Ali, hayatını küçük oğlu Efe'ye adamıştır. Ali’nin bu hayatta tek tutunduğu dal oğlu Efe olsa da, Efe diğer çocuklardan farklıdır. İletişim sorunu olan Efe, gülüp oynayan, duyduklarına tepki verebilen bir çocuk değildir. Oğluyla bağ kurmaya çalıştıkça daha da yalnız hisseden Ali'nin en büyük isteği ise, oğlunun onu anladığını bilmektir. Babasının, annesinin ve sevdiği kadının anılarının yükünü de içinde taşıyan acılı babanın oğluna duyduğu sevgi, ikisinin de hayatını şekillendirecektir...
Bir baba ile oğul hikayesinin anlatıldığı filmin yönetmenliğini Bora Egemen üstleniyor. Kıvanç Tatlıtuğ’un  Balıkçı Ali’yi canlandırdığı filmde Alihan Türkdemir, Efe karakterine hayat veriyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Büşra Develi ve Yücel Erten yer alıyor. (www.beyazperde.com)

Türü/Yapımı: Dram / Türkiye

Salon No/Koltuk Sayısı: 2 / 85

Seanslar: 12.00 – 14.30 – 17.00

Süre:  1 saat 54 dakika

Format: 2D

Lisan Tercihi: Türkçe
                                                              

BLACK PANTHERBabasının ölümünden sonra Wakanda Kralı olan T'Challa, hakkı olan tahta sahip çıkmak için izole yaşayan ancak teknolojik açıdan ileri seviyede olan halkına geri döner. Ancak güçlü bir eski düşman yeniden ortaya çıktığında, T'Challa'nın yeterliliği, Wakanda'nın ve tüm dünyanın kaderini tehlikeye atan korkunç bir çatışmaya girince test edilir. İhanet ve tehlike ile karşı karşıya kalan genç kral, düşmanlarını yenmek, halkının güvenliğini ve yaşam biçimini korumak için müttefiklerini toplamalı ve gücünü serbest bırakmalıdır...

Ryan Coogler’in yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Chadwik Boseman, Michael B.Jordan, Lupita Nyong’o ve Danal Gurira da var. Oyuncu kadrosunun Martin Freeman hariç neredeyse tamamı zencilerden oluşuyor. (www.beyazperde.com)

 Türü/Yapımı: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu, Fantastik / ABD

Salon No/Koltuk Sayısı: 3 / 67

Seanslar: 11.00 – 14.00

Süre:  2 saat 15 dakika

Format: 2D

Lisan Tercihi: Dublaj

CineFace’ye DairDarıca Park AVM’nin 4’ncü katında yer alan Ci
neFace, 5 salonunda toplam 500 kişi kapasiteye sahip. Toplam 2 milyon 500 bin TL tutarında yatırım için her bir salona ortalama 500-600 bin TL harcamada bulunuldu. Salonlar ortalama 100-110 koltuklu. Salonlarda gümüş perde kullanıldı. Sabah 10.00 ile gece 01.00 arası gösterim yapılıyor. Her türlü konfor ile birlikte görüntü ve ses sisteminde son teknoloji kullanıldı. Sinemaların yer aldığı katta biri açık biri kapalı iki kafeterya salonu yer alıyor.

Tecrübeli ve güleryüzlü ekibiyle birlikte hizmet veren CineFace’nin Darıca AVM içinde bulunduğu kat sinema salonlarından ibaret değil. Biri açık diğeri kapalı iki kafeterya yükseklerde yer almasından esasla Darıca’ya hakim.

Birbirinden lezzetli yiyecek; sıcak ve gazlı içecek çeşitleri ile hayli hoş olan mekan gerek film arasında gerekse farklı zaman dilimlerinde hizmete açık.

 İletişim :

 Telefon: 262 – 655 15 00 Kazım Karabekir Mahallesi, İstasyon Caddesi No.127

Darıca Park AVM
Darıca - KOCAELİ


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder