10 Mart 2018 Cumartesi

Evde Sosyal Demokrat Sokakta Despot!


CHP Kadın Kolları’nda Genel Başkanlığı da aday olan Nejla Yenidünya iğneledi: Dışarıda sosyal demokrat, evde despot CHP’liler var
Yarın Çayırova’ya gelecek olan CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse’ye rakip olan ve aday adaylığını ilan eden ancak aday olmayan CHP Kırşehir İl Kadın Kolları Başkanı Nejla Yenidünya, CHP Darıca Kadın Kolları’nın 8 Mart etkinliğinde fena iğneledi. Sokakta sosyal demokrat gözüküp evde despotluk yapan CHP’liler olduğunu söyledi.

Direnilmesi Gerektiğini Ahmet Arif’in Şiiriyle Anlattı

Programa Kırşehir’den katılan CHP Kırşehir İl Kadın Kolları Başkanı Nejla Yenidünya konuşmasına Ahmed Arif’in Anadolu şiirini okuyarak başlayıp tüm olumsuzluklara karşın yılmadan direnilmesi gerektiğini mısralar üzerinden anlattı.

Değerleri Bizler ve Çocuklarımız Yaşatacak

Cumhuriyeti, demokrasiyi ve tüm değerlerini yaşatacak olanların Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasçıları olarak toplumun tüm kesimleri olduğunu kaydeden Yenidünya, “Burada sizlerle birlikte olmaktan gurur ve mutluluk duyuyorum. Çocuklarını aynı duruşla yetiştirmekten onur duyan kadınların gününü birlikte kutluyoruz” dedi.

Sessizce Dinleyip Kabullendiler!

Yenidünya kısa tuttuğu konuşmasını iğneleme ile tamamladı: “Ne yazık ki dışarıda sosyal demokrat gözüküp evde despot olanlar var, bu salonda bu söylediklerimi sessizce dinleyip kabullenenler de var!”

Gazeteci Tiyatrocu Siyasetçi…

Aslen Mersinli olan, Kırşehir ile İstanbul’un Pendik ve Kartal İlçeleri’nde aktif siyasetin yanı sıra gazetecilik ve tiyatroculuk da yapan Yenidünya, sarı basın kartı sahibi. Kartal Sanat Tiyatrosu kurucularından olan Yenidünya drama ve tiyatro öğretmenliğinin yanı sıra Kırşehir’de çeşitli gazetelerde köşe yazarlığı yaptı. CHP Kırşehir İl Kadın Kolları Başkanı oldu. Kadın kolları genel merkezinin son kongresinde aday adaylığını açıkladı ama aday olamadı. Evli ve iki çocuk annesi.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder