1 Mart 2018 Perşembe

Dilovası Belediyesi Engelliler İle Ortak Proje Yapacak


Dilovası Belediye Meclisi’nin mart ayı olağan toplantısında Dilovası Engelliler Derneği ile ortaklaşa eğitim projeleri yapılması kararlaştırıldıDilovası Belediyesi engelliler ile birlikte üretilen ortak projeyle okuma yazma, ahşap boyama, müzik ve resim gibi konularda eğitim projeleri gerçekleştirecek. Konuya dair bir süre önce Diliskelesi Mahallesi’nde Osmangazi Köprüsü manzaralı alandan belediyeye ait binanın devredildiği Dilovası Engelli ve Engelli Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile protokol imzalandığı öğrenildi. Dilovası Belediye Meclisi’nin Belediye Başkanı Ali Toltar başkanlığında gerçekleşen mart ayı olağan toplantısında proje oy birliğiyle onaylandı. Ayrıca aynı yerin beş yıl süreyle derneğe tahsisi de karara bağlandı.

Altı Eksikle 15 Dakika Rötarla
Başlayıp 20 Dakikada Tamamlandı


Dilovası Belediye Meclisi bugün yedisi asıl, dördü ilave toplam 11 gündem maddesi ile toplandı. Gündem maddelerinin hiçbirinde aleyhte veya lehte söz alan olmadı. Sadece kimi gündem maddelerine dair ilgili daire müdürlerinin kısa bilgilendirmeleri oldu. 15 dakika rötarlı başlayan toplantı, Başkan Toltar’ın konuşması dahil 20 dakikada sonuçlandı. Öte yandan bugünkü oturuma altı meclis üyesinin katılmadığı görüldü. Bütün kararlar oy birliğiyle alındı. Diğer kararlar özetle şöyle:

Orhangazi’de Semt Konağı’nın Bahçesi Büyüyecek

Orhangazi Mahallesi’nde belediye tarafından yaptırılan semt konağının daha geniş bir bahçeye kavuşması için Çerkeşli Mahallesi’nde 120 metrekare büyüklüğünde bir yer kamulaştırılarak belediye mülkiyetine dahil edilecek.

Diliskelesi Mahallesi’nde 728 ve 729 sokakları birbirine bağlayan yolun kapatılmasına ilişkin vatandaş talebi komisyon tarafından ret edildi. Meclis komisyon raporu paralelinde, kararı onayladı.

Kayapınar’da Ozan Sokak planlara işlendi.

Adnan Kahveci Parkı’ndaki Sosyal Tesis Kiralanacak


Adnan Kahveci Parkı içindeki belediye sosyal tesisleri, beş yıl süreyle özel sektöre kiralanacak.

Dilovası merkez revizyon planlarına vatandaş itirazlarına ilişkin olarak, komisyon değerlendirmesi paralelinde karar verildi.

Diliskelesi Mahallesi’nde Hikmet Kocabay’ın üzerinde evi bulunan 22 metrekare büyüklüğündeki belediye parseli satılacak.

Hakkari’ye Yarım Otobüs veya Minibüs

Doğu ve Güneydoğu’daki il ve ilçelere yardım yapılmasına yönelik Batı’daki belediyelere gönderilen temenni yazısı kapsamında Hakkari İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne belediyeye ait bir yarım otobüs veya minibüs hibe edilecek.

Bir belediye meclis üyesinin yurt dışı seyahati için hizmet pasaportu çıkartılması da oy birliğiyle onaylandı.

İki Gündem Konusu Komisyona Havale Edildi

Selahattin Eyyubi Semt Konağı’nın üst katının mescit olarak kullanılması için İlçe Müftülüğü’ne devri, Adnan Kahveci Parkı içindeki belediyeye ait yerin üst katının PTT Dilovası olarak hizmet vermesi için kiralanması konuları bir sonraki mecliste karara bağlanmak üzere ilgili komisyonlara havale edildi. Dilovası Belediye Meclisi’nin nisan ayı toplantısı 03 Nisan’da saat 11.00’de gerçekleşecek.

İnşallah Yeni 28 Şubatlar Yaşamayacağız


Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar meclisin açılış konuşmasında 28 Şubat postmodern darbesinin yıldönümünün bir önceki güne denk geldiğini hatırlatıp, “100 yıl sürer diyorlardı ama Allah’a şükür, 10 yıl dahi sürmedi. O süreçte gayet başarılı olan dönemin hükümeti anti demokratik yollarla düşürüldü. İnsanların inançlarına yönelik baskı yapıldı, türbanlılar eğitim göremedi. Bu ülke inşallah 28 Şubat gibi süreçleri bir daha yaşamayacaktır” dedi.

Erbakan’ı Andı Ceyhan’a Güvenini İfade Etti

27 Şubat 2011’de hayatını kaybeden Milli Görüş lideri ve eski Başbakan Prof.Dr.Necmettin Erbakan’ı da rahmetle andıklarını kaydeden Toltar konuşmasında AKP İl Teşkilatı’nın hafta sonu gerçekleşen kongresine de değindi. Coşkunun kayda değer ve moral verici olduğunu belirtip yeniden başkanlığa seçilen Şemsettin Ceyhan ve yönetiminin hayırlı işlere imza atacağına inandığını söyledi.

Projeler Bir Bir Hayata Geçiyor

Toltar gerek Büyükşehir gerek Dilovası Belediyeleri’nin seçim vaatlerinde yer alan projelerin de bir bir hayata geçtiğini kaydedip 5-6 ayda tamamlanacak olan Batı Kavşağı için ihaleye yedi firmanın katıldığını, yüzme havuzunun proje, kapalı semt pazarının ihale aşamasında olduğunu dile getirdi.
   


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder