3 Mart 2018 Cumartesi

CHP Darıca’da Kota Bozan İstifa


CHP Darıca yönetiminde Leyla Kazan yoğun işleri gerekçesiyle istifa ederken yerine Sinan Göytaş geldi. Kadın kotası, potanın altına düştü
CHP Darıca İlçe Örgütü’nün aralık ayında gerçekleşen kongresinde Yakup Törk’ün listesinden yönetime seçilen Leyla Kazan’ın bir süre önce istifa ettiği öğrenildi. Başkan Törk, Kazan’ın işlerinin yoğunluğu gerekçesiyle istifasını verdiğini belirtti. Kazan’ın yerine asil üyeliği, yedeklerin ilk sırasında yer alan Sinan Göytaş getirildi. Göytaş daha önce CHP Darıca Gençlik Kolları yönetiminde de görev üstlenmişti.

35.2 İdi. 29.4’e Geriledi

CHP Darıca İlçe Örgütü’nün Başkan Yakup Törk ile birlikte 17 kişiden oluşan asil yönetiminde kadın yönetici sayısı altıdan beşe düşmüş oldu. Leyla Kazan yönetimde yer alırken yüzde 35.2 olan kadın yönetici oranı Kazan’ın istifası ile birlikte yüzde 29.4’e kadar geriledi. Kongreler öncesi yüzde 33 olarak belirlenen kotanın altına düşüldü.

Ülkü Kızılbuğa Yedek Bire Yükseldi


Sinan Göytaş’ın asil yönetim kurulu üyeliğine geçmesiyle birlikte ise yedeklerde birinci sıraya geçen dönem yönetimde yer alan kadın siyasetçi Ülkü Kızılbuğa yükseldi. Kızılbuğa, gerek CHP Darıca İlçe gerekse CHP Darıca Kadın Kolları kongrelerinde il delegeliklerine seçilmişti. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder