10 Mart 2018 Cumartesi

Çepni’den CHP Kocaeli Örgütlerine Açık Destek


Kılıçdaroğlu’nun danışmanlarından Nuray Çepni, CHP’nin ilimizdeki tüm örgütlerine davet edilmesi halinde seçim desteği vereceğini söyledi
Nuray Çepni, CHP Tuzla İlçe’de birlikte siyaset yaptığı CHP Darıca Kadın Kolları Başkanı Ebru Tayanç’ın davetini kırmayarak geldiği programda CHP’nin ilimizdeki tüm örgütlerine seçim çalışmalarında destek sözü verdi.


CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanlarından Nuray Çepni, CHP Darıca’nın 8 Mart etkinliğinde CHP’nin ilimizdeki tüm örgütlerine davet edilmesi halinde seçim desteği vereceğini söyledi. Programda son konuşma CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanlarından Nuray Çepni tarafından yapıldı.

Bence de Kutlama Değil Anma ve Farkındalık Günü


8 Mart 1857’de ABD’nin New York kentinde emeğin sömürülmesine karşı mücadele eden, çıkan olaylarda yanarak hayatını kaybeden 129 kadın emekçinin üzerinden günün anlamlandığını hatırlatan Çepni, “Ben de benden önce konuşan CHP İl Kadın Kolları eski Başkanı Hülya Yolcubal arkadaşıma katılıyorum. Bu gün kutlama değil anma ve farkındalık günüdür” dedi.

Makam İçin Değil Vatan İçin Mücadele Etmeliyiz

Dünya üzerinde Türk Kadını’nın pek çok haklara dünyanın diğer ülkelerindeki kadınlarından önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk sayesinde kavuştuğunu aktaran Çepni, “Günümüzde bizler bu hakları korumak için erkek ve devlet şiddetine karşı duruş sergilemeliyiz. Parti içindeki mücadelemiz makam için değil vatan için olmalı. Demokrasiyi en çok kadınlarımız için savunmalıyız” dedi.

Eskiler Kol Kola Yeniler Kucaklayıcı Olmalı

2019 seçimlerinde sandıktan çıkmanın yolunun ev ev dolaşarak CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun söylemlerinin halka anlatılmasından geçtiğine dikkat çeken Çepni, “Bu zaman diliminde parti örgütlerimizdeki tüm eski başkanlar ve yöneticiler, mevcut başkan ve yöneticiler ile kolkola olmalı, küskünlük olmamalı. Mevcut başkan ve yöneticiler, ‘Ben geldim diğeri gider’ anlayışında olmamalı, kucaklamalı. Zaten yüzde 25’lerde seyreden bir oyumuz var. Bu süreçte herkes üzerine düşeni yapmalı. Benim genel başkan danışmanlığım uygun görülmüş. Mesele kâğıttan ibaret değil. Üzerime düşeni o kağıdı elime almadan da yapmalıyım, yapmalıyız” diye konuştu.

Yönetici ve Adaylarınıza
Güvenin Evlerinizi Açın


2019 seçimlerinin propaganda çalışmalarının toplumun ayırımsız her kesimine yönelik olarak evlerde yürütülmesi gerektiğini hatırlatıp bu toplantılarda Kılıçdaroğlu’nun söylemlerinin, genel merkez programlarının halka anlatılması gerektiğini tekrarlayan Çepni parti üyelerinden de CHP’nin yönetim kademelerinde yer alanlarına ve seçim döneminde aday gösterilecek olanlara inanması, güvenmesini ve evlerini, komşularının evlerini toplantılara açmasını istedi.

Bir Tencere Yemeği Eşit Dağıtan
Her Kadın Sosyal Demokrattır

Evde bir tencere yemek pişirip o yemeği evin tüm sakinlerine eşit şekilde dağıtan tüm kadınlar sosyal demokrattır” diyerek siyasi çalışmalarda ayrım yapmamak gerektiğini ısrarla vurgulayan Çepni; Kocaeli’deki tüm CHP örgütlerine de açık desteğini deklare etti. Çepni, Kocaeli’nin hangi ilçesinden destek için çağrılırsa çağrılsın o desteği göstermek için geleceğini belirtip bu gibi durumlarda birkaç gün önceden bilgilendirilip davette bulunulmasının yeterli olacağını kaydetti.   

Nuray Çepni Kimdir


Aslen Rize eşrafından olan Nuray Çepni, CHP Darıca İlçe Örgütü’nün Rizeli üyelerinden Baki Çepni ile aynı soydan geliyor ancak yakın akrabalıkları yok. Çepni parti üyelerinin ve yöneticilerinin yoğun ilgisini görürken Nevriye Cura Gir’in de fotoğraf talebini geri çevirmedi. 


2012 yılında CHP İstanbul İl Kadın Kolları Başkanlığı'na adaylığını açıklayan Nuray Çepni, baskı gördüğü gerekçesiyle adaylıktan çekilmişti. Çepni, o dönem kamuoyuna bir açıklama yapmış, "CHP İstanbul İl Başkanlığının baskıcı ve taraflı tutumu bu yarıştan çekilmeme neden olmuştur" demişti. Çepni, İstanbul’un Tuzla İlçesi’nde oturuyor. Çepni, 2017 yılının kasım ayından bu yana danışmanlık yapıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder