5 Mart 2018 Pazartesi

Bizim Emekliliğimiz de Emaneti Teslimde


Saadet Gebze, Milli Görüş Lideri Erbakan’ı Kamalak ile andı. Necati Korkmaz aynı Erbakan gibi, emaneti teslimde emekliye ayrılacaklarını söyledi
Milli Görüş Lideri ve eski Başbakan Prof.Dr.Necmettin Erbakan vefatının yedinci yıldönümünde, Erbakan Haftası etkinlikleri kapsamında Saadet Partisi Gebze İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen programda anıldı.

Mustafa Kamalak da Katıldı


          Necati Korkmaz         Mustafa Kamalak                 Nurettin Çelik

SP eski Genel Başkanı ve Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Prof.Dr.Mustafa Kamalak’ın da katıldığı programın açılış konuşmasını yapan SP Gebze İlçe Başkanı Necati Korkmaz, Bu işin emekliliği ancak ve ancak emaneti sahibine teslim edince olur’ diyen bir liderin talebeleriyiz. Bizim emekliliğimizde hocamız gibi emaneti sahibine teslim ettiğimizde olacaktır” dedi.

Saadet Getirecek Hayat Sağlam İnanç Sisteminde Kurulur

İnsanlara saadet getirecek bir hayatın ancak sağlam bir inanç sistemi ile kurulurdu bilincini öğrenmelerine vesile olan Erbakan’ı anmak ve anlamak amacıyla bu programı düzenlediklerini hatırlatan Korkmaz tüm partililere ve konuklara katılımlarından ötürü teşekkür etti.

Böyle Bir Liderin Talebeleriyiz

Korkmaz, “Biz son anlarında hastanede iki defa kalp krizi geçirip doktorların konuşmasını bile yasaklamasına rağmen son nefesine kadar cihat ve tebliğ şuuru ile hareket eden, vefatından az önce Başkanlık Divanı üyeleri ile toplantı yapan, ‘Bu işin emekliliği ancak ve ancak emaneti sahibine teslim edince olur’ diyen bir liderin talebeleriyiz” dedi. Korkmaz konuşmasında ayrıca özetle şunları kaydetti:

Tüm Haklar Adalet Düzeninde Sağlanır

“Allah’ın rızasının uygulandığı düzen adaletin gerçekleştiği düzendir. Bu hiç değişmeyen kuraldır. İnsan hakları, adalet hakkı, evrensel haklar ve inanç hakkı adalet düzeninde sağlanır.

Milli Görüş İnsanlığın Kurtuluş Tohumudur

Birçok İslam ülkesinde Batı’nın kötü ve kopya düzeni var. Müslüman ülkelerde yaşanan olayları görüyoruz. İşte o ülkelerde kendi halkına zulüm ediliyor. Batı kendi insanına yapmadığı zulümleri İslam ülkeleri üzerinde uyguluyor. Bu düzen böyle devam etmez. Milli Görüş, bütün insanlığın kurtuluş tohumudur. Bu tohum elbette yeşerecektir. Biz inanıyoruz ki zafer inananlarından ve zafer yakındır.

Kendisinden Olmayanı Hiç Hain Olarak Görmedi

Milli Görüş; dini, inancı, mezhebi, etnik kökeni her ne olursa olsun zalimin karşısında, mazlumun yanında olabilmektir. Güce teslim olmamak, Hak’tan başkasının karşısında eğilmemektir. Erbakan Hocamız kendisini destekleyene de, muhalif olana da hep bu ahlakı ile mukabele etti. Hiçbir zaman ayrıştırmadı, kutuplaştırmadı, ötekileştirmedi. Hiçbir zaman kendisinden olmayanı düşmanlaştırmadı, hain olarak görmedi.

Sağcısını da Solcusunu da Bir Gördü

İnsanların ahlakını hiçbir zaman fikirleri, ırkları, giyim tarzları ile ölçmedi. Bütün insanlığın saadetini temin etmekle mükellef olduğumuzun şuurunu yaşadı ve yaşattı. Başörtülüyü de, başı açığı da, sağcısını da, solcusunu da, Türk’ü de, Kürt’ü de bir gördü. Bundan dolayı bugün toplumun her kesiminden insan bugün kendisini rahmetle yâd ediyor.

Emekliliğimiz Emaneti Teslimde Olacak

Şimdi açtığı bu yolda bizler, bu salonu dolduran Milli Görüş sevdalıları hedefe varmak için koşturacağız. Bizim emekliliğimizde hocamız gibi emaneti sahibine teslim ettiğimizde olacaktır.”

Çiler: Yerli Otomobili İlk Erbakan Konuştu


Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler konuşmasında Erbakan’ın ‘Ya üreterek var olacağız. Ya tüketerek yok olacağız’ sözünü hatırlatarak, “Türkiye’de yerli otomobil üretimini ilk konuşan ve uygulamaya geçiren bir liderdir. Yıllar önce sanayi olmadan gelişme olmayacağını belirtmiştir. Doğru söylediği yıllar sonra anlaşılmıştır. Bugün kendisi ahde vefa ile, rahmet ve saygı ile anılmaktadır, anıyoruz” dedi.


Sıkıntılı Süreçteyiz Ama Geçecektir

Çiler ülkemiz için en önemli konunun bir ve diri olmak olduğunu kaydedip, “Ülke olarak sıkıntılı bir süreç içindeyiz ama bu süreç de geçecektir” diye konuştu. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Zeytin Dalı diye adlandırılan Afrin Harekatı’na da konuşmasının sonunda değinen Çiler tüm şehitlerimize Allah’tan rağmet, ailelerine ve milletimize sabır ve başsağlığı dileğinde bulundu.

Çelik: Fikirleri Dünyanın Kurtuluşuna Vesile Olacak


Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik de kısa tuttuğu konuşmasında Erbakan’ın toplumun her kesiminden insanın kendisini bulduğu bir lider olduğunu belirtip, “Bugün mezarından ayağa kalksa, bu pazar seçim olsa yüzde 70-80 ile seçilip ülkeyi yönetebilecek bir liderdir. Allah’ın izniyle eninde sonunda fikirleri hayata geçecek ve dünyanın kurtuluşuna vesile olacaktır” diye konuştu.Erbakan’ın Davam Adlı Kitabı Hediye EdildiSaadet Partisi Gebze İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Önver’in sunumunu üstlendiği program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Hafız Üzeyir Çalışkan’ın Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından açış konuşması SP Gebze İlçe Başkanı Necati Korkmaz tarafından yapıldı. Erbakan’ın siyasi mücadelesinden kesitlerin de izlenildiği program GTO Başkanı Nail Çiler, SP İl Başkanı Nurettin Çelik, SP eski Genel Başkan Yardımcısı ve YİK Üyesi Prof.Dr.Mustafa Kamalak’ın konuşmalarının ardından konuklara Erbakan’ın Davam adlı kitabının hediye edilmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

CHP, İYİ Parti ve HÜDAPAR Başkan ve Yöneticileri de Katıldı


Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’ndeki programa Mustafa Kamalak , Necati Korkmaz, Nail Çiler ve Necati Çelik’in yanı sıra CHP Gebze İlçe Sekreteri İsmail Çiçek, İYİ Parti Gebze İlçe Başkan Yardımcısı Fevzi Kurt, Hür Dava Partisi - HÜDAPAR Gebze İlçe Başkanı Cihat Kalkan, Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Dilaver Koçer, Tuzla İlçe Başkanı Resul Kılıç, Darıca İlçe Başkanı Selim Çetinkaya, Çayırova İlçe Başkanı Yusuf Aksu, Dilovası İlçe Başkan Yardımcısı İbrahim Temur


muhtarlar Şükriye Kavran (Yavuz Selim), Sait Erol (Adem Yavuz), Metin Topçu (Gaziler), Remzi Kandaz (Arapçeşme), Hüseyin Öztürk (Mevlana), Necati Kütük (Mimar Sinan) ve Hüseyin Akın (Ulus), Gebze Bakkallar Odası Başkanı Secaattin Aydın, Anadolu Gençlik Derneği Gebze Şube Başkanı Muhammet Emin Karakaya, Kocaeli Şehit Aileleri Derneği Başkanı Satılmış Demir, Giresunlular Federasyonu Başkanı Olgun Kandemir, Medine İlim İrfan Derneği Gebze Şube Başkanı Ali Kalkan, Mahmudiye İlim İrfan Derneği Gebze Şube Başkanı Levent Denizci ile birlikte hemşeri derneklerinin başkanları, partililer, siyasetçiler, vatandaşlar katıldı.Mustafa Kamalak, partililer ve konuklar salona girişte Saadet Partisi Gebze İlçe Teşkilatı yöneticileri tarafından karşılandı. Makam ve Servetleri Sattıkları Davanın Bedelidir 

https://gebzegundemi.blogspot.com.tr/2018/03/makam-ve-servetleri-sattiklari-davanin-bedelidir.html?spref=fb

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder