7 Mart 2018 Çarşamba

Antabus Leyla 8 Mart’ı Emekçiler İle Karşıladı


Leyla Taşçı’nın yaşadıklarını anlatan Antabus, 8 Mart öncesi Gebze’de sahnelendi. Leyla’yı canlandıran Nihal Yalçın’a bir demet çiçek de metal emekçisi kadınlar verdi


 

BMİS Gebze Şubesi’nin örgütlü olduğu işyerlerinden 50’yi aşkın kadın emekçi oyunu aileleriyle birlikte izledi. Şube mali sekreteri Serkan Yılmaz ile örgütlenme uzmanı Nihat Akyol’un da eşlik ettiği kadın emekçiler oyun bitiminde Nihal Yalçın’ı çiçek vererek kutladı. Aylin Yalçın’a oyun bitiminde BİLKAR’ın çiçeği ise asistan Aylin Gülmez tarafından verildi.

İstanbul’a göç eden bir ailenin kızı Leyla Taşçı’nın yaşadıklarını konu eden Antabus, Gebze’de BİLKAR’ın ev sahipliğinde sahnelendi. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne iki gün kala Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyuna çoğunluğunu kadınların oluşturduğu tiyatroseverler büyük ilgi gösterdi.

Salon Dolusu Ayakta Alkış ve
İki Demet Çiçekle Ödüllendirildi600’ü aşkın kişi beğeniyle izledikleri oyun bitiminde Leyla Taşçı’yı canlandıran, 20. Afife Tiyatro Ödülleri Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu (2016) ödülünün de sahibi, dizi ve tiyatro oyuncusu Nihal Yalçın’ı ayakta alkış ve iki demet çiçekle ödüllendirdi. Taşçı’ya oyunun ev sahipliğini yapan BİLKAR’ın çiçeği BİLKAR’da asistan olarak görev yapan Aylin Gülmez tarafından, oyunu izleyen Birleşik Metal-İş Sendikası Gebze Şubesi’ne üye metal emekçisi kadınların çiçeği bizzat kendileri tarafından verildi.

Sahneden Cep Telefonu Uyarısı


Nihal Yalçın oyun bitiminde kendisini ayakta alkışlayan seyirciyi bu şekilde selamladı.

Müthiş performansı ile büyük beğeni toplayan ve seyir esnasında cep telefonu kullananlara yönelik hassasiyeti ile bilinen usta tiyatrocu Gebze’deki performansında da oyunun başında ve ortasında iki defa uyarıda bulundu. Tüm dikkatinin dağıldığına dikkat çekti. Oyun bitiminde seyirciyi selamlarken de bir kez daha o tavrının gerekçesini izah etti.
Sendikacı ve Siyasetçi İlgisi
BİLKAR Başkanı Serdar Dikkatli konuklarla yakından ilgilendi.

Dün akşamki oyunu izleyenler arasında Eğitim-Sen Gebze Şube Başkanı Oğur Aydın, BMİS Gebze Şube Mali Sekreteri Serkan Yılmaz ve örgütlenme uzmanı Nihat Akyol, CHP Gebze İlçe eski Başkanı Avukat Recep Dursun ile aynı dönemin yönetiminden İsmail Sungur ve Ümit Malkoçoğlu, CHP İl eski Yönetim Kurulu Üyesi Hikmet Koçoğlu, Petrol-İş Sendikası Gebze Şube asistanı Yeliz İştar da yer aldı. 

Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyuna tiyatroseverlerin ilgisi çok yoğundu. 600’ü aşkın tiyatrosever oyun bitiminde Nihal Yalçın’ı ayakta alkışladı.
BİLKAR Tiyatro Topluluğu’nun oyuncuları konukları salonun girişinde karşılayıp yardımcı olurken oyunu Petrol-İş Gebze Şube’de asistan olarak çalışan Yeliz İştar da izledi. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder