3 Mart 2018 Cumartesi

AKP Onu Aday Gösterirse Yarışırız Göstermezse...Yakup Törk, AKP adayları üzerinden tahmin yürüttü: “Onu aday gösterirlerse yarışır, göstermezlerse aday açıkladıkları gün…”
CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, AKP’nin olası Darıca Belediye Başkan adayları üzerinden seçim tahmini yürüttü. Başkan Törk dün akşam CHP Darıca İlçe Örgütü’nde düzenlediği basın toplantısının öncesinde gazetecilere yerel seçime yönelik değerlendirmeyi, AKP’nin olası adayları üzerinden yaptı. İsmi kulislerde sürekli CHP’nin aynı zamanda belediye başkan adayı olarak anılan Törk şunları kaydetti:

Seçimi Kazanacağız En Ufak Şüphem Yok

“Öncelikle, 2019 yerel seçimlerinde AKP’nin ve diğer partilerin adayı her kim olursa olsun CHP olarak seçimi alacağımızdan en ufak bir tereddüdüm yok.

Halk Tarafından Bilinilirliği Yüksek

Şayet AKP tarafından üç dönemdir belediye başkanlığı yapan Şükrü Karabacak yeniden aday gösterilirse, seçim yarış içinde geçer. Ancak bu yarış Karabacak ahım şahım hizmetlerde bulunmasından ötürü değil. Halkın cemiyetlerine katılması, dernekler aracılığı ile binlerce eve girmesi ve halk tarafından isminin bilinilirliğinin yüksekliğinden kaynaklı olacaktır.

Belediyenin 600 Çalışanı Var

Karabacak’ın bir diğer avantajı ise belediyenin 600 çalışanıdır. Çok büyük kısmı Karabacak’ın aday gösterilmesi halinde yoğun ve aktif çalışma yürütecektir.

Karabacak Harici Aday Gösterirlerse…

Şayet AKP, Şükrü Karabacak haricinde bir aday gösterirse AKP’nin adayını açıkladığı gün seçim sonucunu kutlamaya başlarız.

En Çok Onunla Yarışmak İsterim

Yine bu süreçte seçim yarışına en çok girmek istediğim isim partisinden belediye başkan adayı gösterilmesi halinde AKP İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık olacaktır.”

Karabacak Aday Gösterilmezse Belediye Çalışanları Çok Asılmaz

Yakup Törk, Hedef Gazetesi’nden Adnan Ayvaz’ın, “Başkan Karabacak yeniden aday gösterilmezse belediye çalışanlarının tutumu ne olur” sorusunu ise şöyle yanıtladı: “Şayet AKP, Darıca’da Şükrü Karabacak’ın haricinde bir aday gösterirse durum elbette değişecektir. Yine çalışanlar olacaktır ama Karabacak için asıldığı kadar asılmayacaktır.”

Karabacak Başka Bir AKP’li İçin Asla Çalışmaz


Yakup Törk yine Adnan Ayvaz’ın sorusu üzerine Şükrü Karabacak’ın kendisinden başka bir partilisinin aday gösterilmesi için çalışma yapmasının mümkün olmadığını öne sürdü. AKP’de seçilmişlerin üç dönem kıstasının ise bu süreçte pek hükmünün olmayacağı sanılıyor. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder