19 Şubat 2018 Pazartesi

Önce Koşulsuz Sevgi Sonra Drama Eğitimi


Sibel Çepni çocuğa özgüven kazandırmakta ilk sırayı koşulsuz sevginin aldığını, drama eğitiminin gelişimine büyük katkı sağladığını söyledi
Yapı tasarımı uzmanı ve hafıza teknikeri Sibel Çepni çocuğa özgüven kazandırmada birinci sırayı, “Koşulsuz sevgi”nin aldığını belirtti. Çepni, “Çocuğunuzu yaramazlık yapması, ortalığı dağıtması halinde de sevdiğinizi belli etmelisiniz” dedi. Drama eğitiminin ise çocuğun zihinsel, dil, sosyal, duygusal ve psikomotor gelişimine katkı sağladığını kaydetti.

Her Haliyle Sevdiğinizi Ona Hissettirin
Gebze Es Sanat Akademi’de gerçekleşen, “Çocuk gelişiminde dramanın önemi” konulu seminerde konuşan yapı tasarımı öğretmeni ve hafıza teknikeri uzmanı Sibel Çepni seminerde ilk olarak doğumdan itibaren özgüvenli çocuk yetiştirme üzerine bilgi verdi. Koşulsuz sevginin önemine dikkat çekip ilk sıraya yerleştiren Çepni, “Şayet ortalığı dağıtmazsan, şayet bu yemeği yersen seni çok seveceğim ve/veya daha çok seveceğim türü yaklaşımlar doğru değil. Çocuğunuzu her haliyle sevdiğinizi ona hissettirmelisiniz” diye konuştu.

Mutlu, Huzurlu, Güvenli, Sevgi Dolu Aile


Çocuğu dinlemenin, çocuğa değer vermenin, aile içi iletişimin çocuğun gelişimdeki önemini örnekleri ile anlatan Çepni, “Mutlu ve huzurlu bir ortamda büyüyen çocukların hayat başarıları daha yüksek olur. Mutlu, huzurlu, güvenli ve sevgi dolu bir aile çocuğun gelişiminde ve geleceğinde çok önemlidir” dedi.

Drama Düşünme, Konuşma, Dinleme ve Anlamayı Arttırır


Çocukların gelişiminde önemli bir eğitimin de drama olduğuna dikkat çeken Çepni, “Drama çocuğun düşünme, konuşma, dinleme ve anlama yetenek ve alışkanlıkları ile özgüvenini kazanmasına yardımcı olur. Drama çocuğun zihinsel, dil, sosyal, duygusal ve psikomotor gelişimine katkı sağlar” deyip detaylı bilgilendirmede bulundu. Çepni seminerin ardından katılımcılardan gelen soruları yanıtladı.

Es Sanat Akademi İletişim

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder