17 Şubat 2018 Cumartesi

Nurhan Banu Üner MYK'ya AdayCHP Kadın Kolları Genel Merkezi'nin bu hafta sonu gerçekleşen kongresinde MYK'ya Gebze'den Nurhan Banu Üner de aday oldu
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkez Kadın Kolları'nın yarın Ankara'da gerçekleşecek olağan kongresinde 14 kişilik Merkez Yürütme Kurulu - MYK'ya Gebze'den Nurhan Banu Üner de adaylığını açıkladı. Üner, gerek kadınların sesini daha gür şekilde duyurmak gerekse MKY'da Gebze ve Kocaeli'nin ağırlığını hissettirmek için aday olduğunu kaydetti.

Nurhan Banu Üner, 2011 yılında partisinden Erzurum Milletvekili Adayı da olmuştu. Uzun yıllar gazetecilik de yapan Nurhan Banu Üner evli ve iki çocuk annesi, bir torun sahibi.


Yarın Ankara'da Prof.Dr. Ahmet Taner Kışlalı Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek kongrede CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse ile birlikte Meltem Öz ve Nejla Yenidünya başkanlık için yarışacak. CHP'nin yeni tüzüğü gereği seçime çarşaf listeyle gidilecek ama divana verilecek bir önergeyle kongrede seçime blok listeyle gitme olasılığı da yer alıyor.

CHP Kadın Kolları Genel Merkez kongresinden ötürü CHP İl Başkanı Songül Kaya ile birlikte ilçe kadın kolları başkanları ve delegelerin yanı sıra çok sayıda CHP'li kadın da Ankara'ya hareket etti.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder