18 Şubat 2018 Pazar

Köse Yine Genel Başkan Üner MYK'ya Yedekten GirdiCHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı'na Fatma Köse yeniden seçilirken Gebze'den Nurhan Banu Üner, Merkez Yürütme Kurulu'na yedek üye olarak girdi


Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkez Kadın Kolları'nın bugünAnkara'da gerçekleşen kongresinde genel başkanlığa yeniden Fatma Köse seçildi. Genel başkan adaylarının bir ara dörde kadar yükseldiği kongrede seçime Fatma Köse ve Meltem Öz başkanlığındaki iki listeyle gidildi. Blok liste ile yapılan seçimde geçerli 529 oydan 328'ini alan Fatma Köse yeniden genel başkanlığa seçildi. Meltem Öz'ün listesi ise 201 oyda kaldı.

CHP Genel Merkez Kadın Kolları'nda Parti Meclisi yok. Kongrede aynı zamanda 14 kişilik MYK üyeleri seçildi. Gebze'den Nurhan Banu Üner kongre öncesi Gebze Gündemi'ne yaptığı açıklamada MYK'ya aday olduğunu duyurmuştu. Nurhan Banu Üner, Fatma Köse'nin listesinden MYK'ya yedek üye olarak seçildi. Köse'nin asıl listede ağırlığı eski il kadın kolları başkanlarına verdiği öğrenildi. MYK'ya Kocaeli'den herhangi bir isim girmedi. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder