7 Şubat 2018 Çarşamba

Kaya Tartar’ın Mal Varlığını Belgesiyle AçıklayacakCHP Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya, Gebze Gündemi’nin gündeme getirdiği, Refik Tartar’ın mal varlığını bu akşam belgeleriyle açıklayacakÇayırova Belediye Başkan Yardımcısı, Devlet Memuru Refik Kaya’nın dudak uçuklatan mal varlığına ilişkin olarak Gebze Gündemi’nde iki gün önce yayınlanan haber Çayırova’da ana gündemi oluşturdu. CHP Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya, Belediye Başkanı Şevki Demirci’ye konuya dair konuşma çağrısını, 09 Ocak’ta yapmıştı. Çağrısına yanıt alamayan Kaya bu akşamki basın toplantısında belgeleriyle açıklama yapacak. Kaya’nın ilgili habere ilişkin olarak Gebze Gündemi’nin de elinde olan belgeleri göstereceği sanılıyor.

http://gebzegundemi.blogspot.com.tr/2018/02/tartarin-mal-varligi-zugurdun-cenesini-yorar.html


09 Ocak’ta Çağrısını Yapmıştı

CHP Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya konuya ilişkin olarak 09 Ocak 2018’te yaptığı ilk yazılı basın açıklamasında Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci'ye seslenerek, "Son zamanlarda Çayırova kamuoyunda belediyede yetkili bir konumda bulunan bir görevlinin Çayırova’da çeşitli mahallerde çok sayıda arsasının bulunduğu konuşulmaktadır. Bu konuşulan konular gerek belediyemizi gerekse belediye çalışanlarını zan altında bırakmakta ve üzmektedir. Konu ile ilgili olarak Çayırova Belediye Başkanı Sayın Şevki Demirci’yi kamuoyuna açıklamada bulunarak bu söylentilerin ortadan kalkmasını sağlamaya davet ediyorum" demişti.

Bu Akşam Belgeleri İle Açıklayacak

Başkan Demirci dün basına bir açıklamada daha bulundu. Kaya bu seferki açıklamasında, “09 Ocak 2018 tarihinde yapmış olduğumuz ekte gönderdiğim basın açıklaması ile Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci’den açıklama talep etmiştik. Ancak bu güne kadar herhangi bir açıklamada bulunulmamıştır. Konunun aydınlatılması için gerekli açıklama, belgeleri ile birlikte 07 Şubat 2018 Çarşamba günü saat 18.00’da, CHP Çayırova İlçe Başkanlığı’nda siz değerli basın mensuplarımızın davetli olduğu toplantıda kamuoyuna açıklanacaktır. Önemli bilgi ve belgelerin paylaşılacağı toplantıya katılmanızı rica eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim” görüşlerine yer verildi.

Gebze Gündemi’nin Notu

Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci ile saat 10.00 gibi AKP Gebze İlçe Teşkilatı'nın ev sahipliğinde, İl Başkanı Şemsettin Ceyhan'ın da katılacağı basın toplantısında bir araya geleceğiz. AKP Gebze İlçe Teşkilatı’ndan yapılan açıklama ve davete göre toplantıya Demirci de gelecek. Toplantı AKP Genel Merkezi tarafından yine İl Başkan adaylığına atanan Şemsettin Ceyhan’ın adaylık açıklamasıyla ilişkili. Bu sebepten ötürü belediye başkanlarına söz hakkı tanınması zayıf olasılık. 

Toplantının özelliğinden ötürü, belediye başkanlarına soru yöneltilme durumu da yok. Ancak toplantı sonrası fırsat bulunması halinde Başkan Demirci’den konuya dair özel demeç talebimiz olacak. Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Refik Tartar'ın mal varlığına ilişkin haber, zaten aylardır üzerinde durduğum, belge aradığım bir vakaydı. Üzerinden 36 saati aşkın bir zaman dilimi geçmiştir. Herhangi bir yalanlama veya açıklamama gelmemesi, haberin doğruluğuna dair kuşkusu olanların kuşkularını da yüksek olasılıkla gidermiştir..

Gebze Gündemi bu sabah AKP Gebze İlçe Teşkilatı’nın ev sahipliğindeki basın toplantısı ile akşam CHP Çayırova İlçe’deki basın toplantısını yerinde takip edecek ve okurlarına aktaracak…


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder