27 Şubat 2018 Salı

Grup Perişan 10 Mart’ta Dönüyor


Gebze’de sağlık meslek lisesi öğrencilerince kurulan Grup Perişan suskunluğunu yenilenen ekiple, 10 Mart’taki konserle sonlandıracakGebze’de 2016 yılında özel sağlık meslek liselerinde hemşir ve hemşirelik üzerine eğitim gören liseliler tarafından kurulan Grup Perişan yoluna ekip değişimiyle devam ediyor. İbrahim Botan Yaylık ile birlikte Yaren Ceylan, Ercan Kurtoğlu, Yusuf Çalışkan ve Mehmet Salih Şimşek tarafından kurulan topluluk Gebze’deki son halk konseri sonrası kabuğuna çekilmişti.

Ekip Kabuk Değiştirdi


Soldan sağa – Adem Var, Halil İbrahim Hamitoğlu, İbrahim Botan Yalık

Yolculuğunu şimdi kurucularından İbrahim Botan Yaylık ile Halil İbrahim Hamitoğlu, Adem Var ve Mertcan Demir’den oluşan kadrosuyla sürdürüyor. Öte yandan Grup Perişan – Dostluk Müzik iş birliğinde müzikseverleri 10 Mart’ta Gebze’deki Globe Gastro Kafe’de vereceği iddialı bir konserle selamlayacak.

Gebze Belediyesi Zabıtası “Suç Aleti”
Enstrümanlarını “Gözaltına” Almıştı

Gebze Kent Meydanı’nda sokak müziği yaparken Gebze Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün enstrümanlarını “göz altına” alıp, “Bir daha aynı suçu işlememesi” şartıyla iade ettiği topluluk yaşadığı bu mağduriyetten esasla yerel gündemin yanı sıra bir süreliğine ülke gündeminde de yer edinmişti.


Pazartesi ve Perşembe Eskihisar Kahve Deryası’nda

Geride kalan 1.5 yılı aşkın sürede iki defa halk konserinde halka buluşan topluluk kurucularıyla birlikte Gebze’de bazı kafelerde de program yapmıştı. Topluluk yolculuğuna ekip değişimiyle yine Gebze’nin kafelerinde devam ediyor. Topluluk Eskihisar Köyü’nde Kahve Deryası’nda pazartesi ve perşembe günü akşamları 19.00 – 23.00 saatleri arasında sahne alıyor.

10 Mart’ta Globe Gastro Kafe’de
Topluluk 10 Mart Cumartesi günü Gebze’de Globe Gastro Kafe’de hayli iddialı bir konsere, Dostluk Müzik iş birliğinde hazırlanıyor. 15.00 – 18.00 saatlerindeki konserde gruba gelecek vaat eden genç müzisyenlerden, eğitimini hemşirlik üzerine sürdüren Mertcan Korkulmaz eşlik edecek. Grup Perişan – Dostluk Müzik iş birliğindeki konserin biletleri şimdiden yoğun ilgi gördü. Gastro Kafe; Hacı Halil Mahallesi, Yıldız Caddesi, No: 25 adresinde faaliyet gösteriyor.

Grup Adını Telif Ettirdi

Grubun kurucularından İbrahim Botan Yalık grup adının telifine kadar her işlemlerinin resmileştiğini ve yollarına emin adımlarla devam ettiklerini söyledi. Yalık, “Gebzeli müzikseverleri 10 Mart’ta Gasto Kafe’deki konserimize bekliyoruz. Ayrıca pazartesi ve perşembe günü akşamları Eskihisar Kahve Deryası’nda onlarla bir araya gelmekten mutluluk duyacağız” dedi. Hiç yorum yok:

Yorum Gönder