19 Şubat 2018 Pazartesi

Fatih Mehmet Dikici Vefat EttiGebze, Dilovası ve Körfez Belediyeleri'nde başkan yardımcılığı yapan Fatih Mehmet Dikici vefat etti. Dikici bugün Gebze'de toprağa verilecek
2002-2004 yılları arasında Gebze. 2004-2009 yılları arasında Körfez Belediye Başkan yardımcılığı yapan, 2009 yılının mayıs ayında Dilovası Belediye Başkan yardımcılığına atanan Elektrik Mühendisi Fatih Mehmet Dikici vefat etti. 

Henüz 53 yaşında iken hayata gözlerini yuman, evli ve iki çocuk babası olan Dikici son yolculuğuna bugün (19 Şubat 2018 Pazartesi) Gebze'den uğurlanacak. Dikici, İlyasbey Camii'nde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

TrackIIB ve Almaata Projelerinde Görev Üstlendi 


1965 yılında Ankara'nın Nallıhan İlçesi'nde dünyaya gelen Fatih Mehmet Dikici ilk, orta ve lise tahsilini Gebze'de tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Askerliğini HİBM Eskişehir Uçak Bakım Fabrikası'nda asteğmen olarak tamamladı.

1997 yılına kadar Gölcük Tersanesi'nde görev yaptı. Türkiye'nin milli ilk 10 projesi arasında sayılan TrackIIB firkateyn inşa programının her aşamasında proje mühendisi olarak yer aldı.


1997-2001 arasında Türkiye Gemi Sanayi Pendik Tersanesi'nde Türkiye'nin en büyük kuru yük gemisi Almaata'nın inşasında görev aldı.

2001-2002 arası İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde danışman kadrosunda yer edindi. Sinyalizasyon ve kavşak düzenleme projelerine katkı sundu.

2002-2004'te Gebze Belediye Teknik Başkan Yardımcısı,

2004-2009'da Körfez Belediyesi Proje ve Yatırımlardan Sorumlu Genel Koordinatör olarak görev yaptı.

2009 yılının mayıs ayında Dilovası Belediyesi'ne atandı.

Görev aldığı konularla ilgili gerek yurtiçi gerekse yurtdışı birçok kurs, seminer ve teknik inceleme gezilerine katıldı. İngilizce bilen Dikici evli ve iki çocuk babası idi.

Gebze Gündemi merhum Fatih Mehmet Dikici'ye Allah'tan rahmet: ailesine, yakınlarına ve sevenlerine sabır ve başsağlığı diler. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder