19 Şubat 2018 Pazartesi

Fatih Mehmet Dikici Toprağa Verildi


Karaciğer kanserine yenik düşen Dilovası Belediyesi Başkan Yardımcısı Fatih Mehmet Dikici gözyaşları arasında toprağa verildi
1990’lı yıllardan itibaren çok sayıda kamu kuruluşunda önemli görevlerde bulunan, son olarak Dilovası Belediye Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Elektrik Mühendisi Fatih Mehmet Dikici bugün Gebze’de toprağa verildi.

Evli ve İki Çocuk BabasıydıGenç yaşta baba acısı yaşayan Ali Yahya Dikici cenaze namazında taziyeleri kabul etti. 


53 yaşında karaciğer kanserinden hayatını kaybeden Fatih Mehmet Dikici; Hatice – Ali Dikici çiftinin oğulları, Ayşe Dikici’nin eşi, Rana ve Ali Yahya Dikici’nin babası, Müzeyyen Aksöz’ün kardeşi idi.

Onur Öksüz’ün Dayı Acısı


                                                                                         Onur Öksüz

Geçtiğimiz yıllarda yakalandığı karaciğer kanserine yenik düşen Fatih Mehmet Dikici’nin bu süreçte en büyük destekçilerinden biri Onur Öksüz oldu. Dayısını kaybetme acısı yaşayan Onur Öksüz cenazede taziyeleri Fatih Mehmet Dikici’nin oğlu Ali Yahya Dikici ve diğer akrabaları ile birlikte kabul etti.

Son Mesai Arkadaşları Hakkını Helal Etti


2002-2004 yıllarında Gebze, 2004-2009 yıllarında Körfez Belediyeleri’nde başkan yardımcılığı yapan Dikici, 2009 yılının mayıs ayından itibaren Dilovası’nda aynı görevdeydi. Cenaze namazında Dilovası Belediyesi’nden mesai arkadaşları adına Yusuf Taş söz aldı. Yusuf Taş, “Kendisini iyi tanıdığımızı, iyi bildiğimizi, hakkımızı helal ettiğimizi belirtmek için söz aldım. Fatih hoca boş konuşmaz; her sohbetinde ilime, bilime, tekniğe değinirdi” dedi.

Cenaze Namazı İlyasbey Camii’nde Kılındı


Fatih Mehmet Dikici; Gebze İlyasbey Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Gebze Merkez Mezarlığı’ndaki aile kabrinde toprağa verildi. Cenaze namazı Gebze Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü görevlilerinden Alim Arslan tarafından kıldırıldı.Sevenleri Son Yolculuğunda Yalnız Bırakmadı


Dikici’nin cenaze namazına AKP Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman ve eski Milletvekili Eyüp Ayar, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik ile Gebze İlçe Başkanı Necati Korkmaz, AKP Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar ve eski İlçe Başkanı Hasan Soba ile Mahmut Kuru ve Emrullah Bilgin’in de aralarında bulunduğu ilçe yöneticileri, MHP Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir, AKP Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut ve yönetimi, İYİ Parti Çayırova İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Şakir Şükrü Erdöl, Dilovası Belediyesi Meclis Üyesi Kadir Teke, Kadıllı Köyü Muhtarı Necati Özyurt, Avrasya Sanayici ve İş Adamları Derneği Genel Başkanı Ömer Faruk Başaran, MARİMDER Genel Başkanı Zeki Gedikoğlu, MÜSİAD Gebze Şube Başkanı Nihat Yıldırım, Gebze Belediyesi eski Başkanı Hüseyin Öztürk ile birlikte Sabri Atilla, Olcay Ulus, Okan Kurt, Zihni Aydın, Avukat Necmi Özen, Recep Kaya, Şakir Bitmez, Temel Dinç, Serkan Varen’in de aralarında bulunduğu siyasetçiler, bürokratlar, eğitimciler, iş adamları ve sevenleri katıldı.

TrackIIB ve Almaata Projelerinde Görev Üstlendi 

1965 yılında Ankara'nın Nallıhan İlçesi'nde dünyaya gelen Fatih Mehmet Dikici ilk, orta ve lise tahsilini Gebze'de tamamladı. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Askerliğini HİBM Eskişehir Uçak Bakım Fabrikası'nda asteğmen olarak tamamladı.

1997 yılına kadar Gölcük Tersanesi'nde görev yaptı. Türkiye'nin milli ilk 10 projesi arasında sayılan TrackIIB firkateyn inşa programının her aşamasında proje mühendisi olarak yer aldı.


1997-2001 arasında Türkiye Gemi Sanayi Pendik Tersanesi'nde Türkiye'nin en büyük kuru yük gemisi Almaata'nın inşasında görev aldı.

2001-2002 arası İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde danışman kadrosunda yer edindi. Sinyalizasyon ve kavşak düzenleme projelerine katkı sundu.

2002-2004'te Gebze Belediye Teknik Başkan Yardımcısı,

2004-2009'da Körfez Belediyesi Proje ve Yatırımlardan Sorumlu Genel Koordinatör olarak görev yaptı.

2009 yılının mayıs ayında Dilovası Belediyesi'ne atandı.

Görev aldığı konularla ilgili gerek yurtiçi gerekse yurtdışı birçok kurs, seminer ve teknik inceleme gezilerine katıldı. İngilizce bilen Dikici evli ve iki çocuk babası idi.

Gebze Gündemi merhum Fatih Mehmet Dikici'ye Allah'tan rahmet: ailesine, yakınlarına ve sevenlerine sabır ve başsağlığı diler. Hiç yorum yok:

Yorum Gönder