14 Şubat 2018 Çarşamba

En İYİ’si Gebze Olacak

  

İYİ Parti Gebze’de yeni yönetimin ilk toplantısı yarın. Mazbatayı bugün alan Nusret Acur iddialı konuştu: “İYİ’lerin en iyisi Gebze olacak.”

Çayırova İle Birlikte: İYİ Parti Gebze İlçe Kurucu Başkanı Nusret Acur seçilmiş başkan unvanını da edindikten sonra mazbatasını dün Gebze Adliye binası içindeki Gebze İlçe Seçim Kurulu'ndan aldı. Acur'a bu esnada çok sayıda partili yönetici eşlik etti. İYİ Parti Çayırova İlçe kurucu başkanı Beyler Sevindik de aynı gün seçilmiş başkan unvanını edinmişti. Sevindik de mazbatasını Çayırova İlçe Seçim Kurulu'ndan aldı. İki komşu ilçenin başkan ve yöneticileri Gebze Adliyesi önünde günün anısına toplu fotoğraf çektirdi. 

İYİ Parti Gebze İlçe Teşkilatı’nda hafta sonu gerçekleşen kongre ile seçilmiş başkan unvanı da edinen Kurucu İlçe Başkanı Nusret Acur ilçe seçim kurulundan mazbatasını bugün (14 Şubat Çarşamba) İYİ Parti Çayırova İlçe Başkanı Beyler Sevindik ile birlikte aldı. Öte yandan yeni yönetimin ilk toplantısı yarın akşam (15 Şubat Perşembe) 19.30’da İYİ Parti Gebze İlçe Teşkilatı’nda gerçekleşecek.

Kongre Değerlendirilecek

Toplantıda ilçe kongresi değerlendirilecek ve yönetime, yönetim kurulu üyeleri arası görev dağılımı için yetki verilecek. Seçilmiş yönetimin kendi arasındaki görev dağılımı önümüzdeki hafta yapılacak yönetim kurulu toplantısında gerçekleşecek.

Akşener’i Ziyarette Gebze’ye Davet Edecekler

Toplantının bir diğer gündem maddesi ise İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaret programı olacak. İYİ Parti Gebze İlçe yönetimi Akşener’i ziyaretinde Gebze İlçe Teşkilatı’nın resmi açılışı için davet edecek. Akşener’in daveti kabul etmesi durumunda açılış tarihi İYİ Parti Genel Merkezi tarafından belirlenecek.

Şehit İlker Ağçay’ın Cenazesine Katıldılar

İYİ Parti Gebze İlçe Teşkilatı’nın önceki cumartesi günü gerçekleşen kongresi Hakkari’de şehit düşen Gebzeli İlker Ağçay’ın cenazesiyle aynı güne denk gelince kongrenin seçime kadar olan gündem maddeleri çok hızlı geçildi. 308 delegenin oy hakkının bulunduğu, Zümrüt Düğün Salonu’ndaki kongrede salt çoğunluğa çok kısa sürede ulaşıldı. Kongre 213 delege ile, duyurulan başlangıç saatinden çok kısa bir süre sonra başladı. Kongrede seçime Kurucu İlçe Başkanı Nusret Acur başkanlığındaki tek listeyle gidildi.


Ahmet Yeşil Divan Başkanı


--Soldan sağa - Avukat Burak Aytaş, Alperen Usta, Ahmet Yeşil, Betül Polat, Gökçe Nesli Kondu 

Kongrede divan İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı Ahmet Yeşil’in başkanlığında Avukat Burak Aytaş, Betül Polat, Gökçe Nesli Kondu ve Alperen Usta’dan oluştu.

Akraba Acısı Yaşayan Erdöl Çayırova Yönetimi’ne Girdi


Faaliyet raporu kurucu ilçe yöneticilerinden kurucu yönetimde ilçe sekreteri olarak görev üstlenen Şakir Şükrü Erdöl tarafından okundu. Öte yandan kongre esnasında bir akrabasının vefat haberini alan Erdöl süratle memleketi Sürmene’ye gitti. Erdöl ayrıca Nusret Acur’un listesinde yer almadı ancak oturduğu ilçe Çayırova’da, Beyler Sevindik’in listesinden yönetime seçildi.
1.5 Ayın Maliyeti 15 bin 500 TL


Mali rapor İlçe Muhasibi Güven Altay tarafından okundu. Altay; geride kalan 1.5 aylık süreçte 15 bin 500 TL tutarında gelir ve gider olduğunu kaydetti. Başkan Nusret Acur, Şehit İlker Ağçay’ın cenaze namazına yetişilmesi için gündem maddelerini hızlandırırken konuşmasını da heyecanla ancak süratle yaptı. Acur kendisine eşlik eden yöneticilerle birlikte Ağçay’ın cenazesine katıldıktan sonra yine kongre salonuna döndü. Acur konuşmasında özetle şu görüşlere yer verdi:

Bir Damla Kanını Toprağa Döken Değer Bizim İçin Kutsaldır


Kısakürek'ten "Ûtansın" İle Bağladı: Acur sözlerini Necip Fazıl Kısakürek’in “Utansın” adlı şiirinden alıntıyla, “Tohum saç bitmezse toprak utansın / Hedefe varmayan mızrak utansın / Hey gidi küheylan koşmana bak sen / Çatlarsan doğuran kısrak utansın” dizeleriyle tamamladı.


“İYİ Parti’nin kuruluş felsefelerinden en önemlisi Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet varlığı, devleti ve milleti ile bölünmez bütünlüğünün benimsenmiş olmasıdır. Bu mihvalden hareketle; bu vatan için bir damla kanını toprağa döken her değer bizim için kutsaldır.

Tarihi Bir Olaya Şahitlik Ediyoruz

Bugün hepimiz tarihi bir olaya şahitlik adına buradayız. Ülkemiz ve milletimizin umudu olduğuna inancımızın tam olduğu, bir çoğumuzun işini, zamanını veya imkanını tehlikeye atarak, medeni cesaret gösterip, ‘Ben de varım’ diyebildiği, elini taşın altına gönüllü olarak koyduğu; İYİ Partimiz’in ve Gebze İlçe Teşkilatımız’ın birinci kongresini yapmak adına toplanmış bulunmaktayız.

Kurucu Yönetimime Şükranlarımı Sunuyorum

Partimizin kuruluş aşamasında hiçbir baskı altında kalmadan, korkusuzca ileriye atılan ve görev almaktan çekinmeyerek ilçe yönetim kuruluna adını yazdıran hepsi birbirinden kıymetli kurucu ilçe yönetimime sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

1.5 Ayda Bir Gün Bile Boşluk Vermedik

29 Aralık 2017 tarihinde İYİ Parti Gebze İlçe Yönetim Kurulu olarak resmi kuruluşumuzu tamamlayıp göreve geldiğimizden bugüne kadar yaklaşık 1.5 aylık bir zaman geçti. Geçen bu zaman diliminde neredeyse bir gün bile boşluk bırakmadan kısa süre içerisinde binamızı tutarak işe başladık ve bugün itibariyle tam teşekküllü bir halde teşkilatımızı hizmet verecek konuma getirdik.

Hanım Ablalarımız ve Ağabeylerimizin Desteğini Hissettik

Şunu samimiyetle ifade etmek isterim ki gerek yönetim kurulu üyelerimiz gerekse partimize inanan birçok arkadaş ve ağabeyimizin ciddi katkıları, destekleri oldu. Bunlardan en önemlisi aslında bu kişilerin yanımızda olduğunu bizlere hissettirmeleri idi. İYİ Parti Gebze İlçe Başkanı olarak beni en çok ümitlendiren de işte bu olmuştur. Hele hele hanım ablalarım ve arkadaşlarımızın samimi gayretleri; bu harekette kadınların ne kadar önemli olduğunu özellikle göstermiştir. O nedenle süreç içerisinde yalnız olmadığımızı bizlere anımsatan parti mensuplarımıza bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.

İYİ’ler Arasında En İyi Gebze Olacak

Partimizin tüm birimleri teşkilatlanma noktasında seçime hazırlıklı hale 
getiriliyor. Bu anlamda tüm teşkilatlarımız ve il başkanlığımız olarak birlikte ve bir bütün halinde hareket edeceğiz. Ancak yine ifade ediyorum tüm İYİ’ler arasında Gebze olarak biz en iyi olacağız.

En Fazla Üyeye Biz Sahip Olmalıyız

12 ilçe içerisinde nüfus yoğunluğu bakımından en büyük ilçe Gebze olmuştur. Üyelik noktasında da en fazla üye sayısına Gebze’de ulaşılması için tüm ekip arkadaşlarımın üstün gayret göstereceğinden şüphem yok. Mazbatamızı almakla birlikte mahalli örgütlenmelerimizi tamamlayıp seçimlere hazırlıklı bir yapıya kavuşacağız.

Büyük Zaferlere Zahmetsiz Ulaşamayız

Kısıtlı zamanlar, kısıtlı imkanlarla yol almaktayız. İçimizde bitmek bilmeyen bir ümit, kazanacağımıza dair tükenmez bir inanç var. Büyük zaferler, büyük ve yorucu mücadeleler sonucunda ortaya çıkar. Ve zorluk çekilmeyen hiçbir kazanç başarı olarak addedilemez.

Üyelerimize de Büyük Görev Düşüyor

Siyaset bir anlamda da hedef ve iddia işidir. Bugüne kadar inanmadığım bir şey için mücadele etmedim. Eğer inanıyor isem de sadece elimden geleni değil hep daha fazlasının mücadelesini veren bir adam oldum. Bu konularda sadece ilçe yönetim kurulu üyeleri değil partimize gönül veren herkesten azami destek beklediğimizi de özellikle ifade etmek istiyorum.

Asıl Seçim Startı Bugünden İtibaren Başladı

Asıl seçim startı bizim için bugünden itibaren başlıyor. Bu manada ilçemizde çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacak, bir ekip ruhuyla hareket edecek ve partimizin ilçemizde en iyi sonucu alması için elimizden ne geliyorsa yapacağız.

Mesele Memleket Meselesi: Biz Düzlüğe Çıkartacağız

Çünkü bunu yapmaya bizi mecbur eden sebepler var. Mesele memleket meselesi yani. Bırakın desinler vatanı siz mi kurtaracaksınız diye: Evet, biz çıkaracağız düzlüğe bu ülkeyi.”

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder