11 Şubat 2018 Pazar

Doğu Batı Yok Doğubatı VarCHP İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız; Gebze, Darıca ve Çayırova’da gençlik kolları ile buluştu. Ev sahipleri programlarda doğu batı yakaları birlikteliği istedi
-Soldan sağa- Avukat Timur Yiğit, Gökhan Orhan, Emre Andız, Erdem Sünbül, Didem Seçkin 

Emre Andız'a temaslarında CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Orhan, İl Sekreteri Avukat Yiğit Timur ve İl Eğitim Sekreteri Didem Seçkin de eşlik etti. Heyet Çayırova'da Erdem Sünbül ve partili gençler ile de bir araya geldi. 

CHP İl Gençlik Kolları’nın bir süre önce gerçekleşen kongresinde başkanlığa seçilen Emre Andız; ilçelerdeki gençlik kollarını ziyaretleri kapsamında Gebze, Darıca ve Çayırova İlçeleri’nin gençlik kollarına konuk oldu yönetim ve üyeleri ile bir araya geldi. Andız ziyaretlerinde yönetimden beklentileri de dinlerken, “Programlar batı ve doğu yakası birleştirilerek homojen olarak yapılmalı. Kaynaşma, bir olma açısından bu önemli” önerisinde de bulunuldu.

Timur ve Seçkin de Eşlik Etti


Emre Andız ve beraberindekiler Savaş Gayretli başkanlığındaki CHP Gebze Gençlik Kolları ile CHP Gebze İlçe Örgütü'nde bir araya geldi. İlçe Başkanı Musa Yılmaz da gençlerle bir süre sohbet etti.

CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız kongre ve son olarak Gençlik Kolları Kurultayının bitiminin ardından, il yönetim kurulu üyeleri ve Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı ve MYK üyesi Gökhan Orhan ile birlikte Gebze bölgesindeki gençlerle bir araya geldi. Andız’a ziyaretlerinde İl Sekreteri Avukat Yiğit Timur ve İl Eğitim Sekreteri Didem Seçkin de eşlik etti.   Gebze, Darıca ve Çayırova İlçe Örgütlerini ziyaret eden Andız ve beraberindekiler birlik ve beraberlik mesajı verdiler.

Kongre Defterini Kapatmalıyız

“Kongrelerimizi ve kurultay sürecimizi bitirdik” diyerek sözlerine başlayan CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız, “Artık kongre defterini kapatmamız gerekiyor. Kavgaları, küslükleri bir kenara bırakmamız gerekiyor. Bu partiye katkısı olacak herkese kapımız açıktır. Kocaeli gençliği olarak birlik ve beraberlik içinde olursak neleri başarabileceğimizi gösterdik” diye konuştu.

İki Sempozyum Bir Şölen Hazırlığı

“10 yıl sonra Ankara’da Gökhan Orhan kardeşimiz MYK da bizi temsil ediyor. Birlik ve beraberlik açısından, temsiliyet açısından Kocaeli’nin sıkıntısı vardı. Bu sıkıntıyı giderdik.  Bu Kocaeli gençliğinin başarısıdır” diyen Andız son olarak kongrede söz verdiği siyaset ve yerel yönetimler sempozyumları ile mayıs ayında büyük gençlik şöleni projelerinin çalışmalarının başladığını belirtti.

Orhan: Bizler Partiliyiz Dargınlık Olmamalı

Son süreçte Kocaeli’de bir güç oluştuğunu söyleyen CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı ve MYK Üyesi Gökhan Orhan, “Kocaeli’de ciddi anlamda gençlik gücü oluştu. Bu seli çığa nasıl dönüştürürüz, onu düşünmemiz lazım. Bizler partiliyiz. Destekleyip, desteklememek önemli değil. İsimler değişir baki olan kurumsallıktır. Dargınlık küskünlük olmamalı” dedi.

Cumhuriyet Temelleri Sarsıntıda

Önümüzdeki sürecin çok zor olduğunu dile getiren Orhan, “2019 süreci var oluş yok oluş sürecidir. Cumhuriyet temelleri ciddi anlamda sarsıntıda. Kör edilmeye çalışılan, sorgulamayan bir toplum yaratılmaya çalışılıyor. Özellikle de gençler ve kadınlar üzerinde yapılıyor. Bu yüzden şimdi birlik olma zamanı. Kimse kimseden davet beklemesin. Omuz omuza tek yürek halinde çalışma zamanı” diye konuştu. Orhan son olarak, “Telefonum 24 saat açık. Projeler anlamında, fikirleriniz, önerileriniz, düşünceleriniz bizim için önemli. Her zaman yanınızdayım” dedi.

Timur: Kimin Ne İstediğini Bilmek Önemli

İlçe örgütlerindeki gençlerin İl yönetiminden beklentilerinin neler olduğunu soran İl Gençlik Kolları Sekreteri Av. Yiğit Timur, “İl Kurulu olarak her zaman sizlerin yanındayız. Önerileriniz, beklentileriniz bizler için önemli. Bundan sonra da sık sık bir araya gelerek görüş alış verişinde bulunacağız. Hepimiz henüz yolun başındayız. Yaptığımız bu ilçe ziyaretlerinin ilk aşamada kimin ne istediğini tespit etmek açısından önemli olduğunu düşünüyorum. Birlikte başarılı çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Gençlik Çalıştayı İstediler

Konuşmaların ardından söz olan gençler İl Başkanı Emre Andız, İl yönetim Kurulu ve Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı MYK üyesi Gökhan Orhan’a fikirlerini aktardılar. İlk olarak parti için her şeyi göze alan arkadaşlarının emeklerinin önemsenmesini isteyen CHP’li gençler, “Programlar batı ve doğu yakası birleştirilerek homojen olarak yapılmalı. Kaynaşma, bir olma açısından bu önemli. En kısa zamanda komisyonlar kurulmalı. Gençlere parti içi eğitim verilmeli ve en önemlisi Kocaeli’de bir gençlik çalıştayı yapılması gerekir “ dediler.


Emre Andız ve beraberindeki heyet Aydın Işık başkanlığındaki CHP Darıca İlçe Gençlik Kolları'nda önümüzdeki süreçte yapılacak programları görüştü. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder