23 Şubat 2018 Cuma

Cinler Alemi Alem-i Cin’de


CineFace’de yeni gösterim haftasının tek yenisi, Alem-i Cin. Yerli yapım korku filmi izleyiciyi cinler alemine sürükleyecek 

Darıca’nın tek sineması CineFace’de bugünden itibaren başlayan yeni gösterim haftasının tek yenisi yerli yapım korku filmi: Alem-i Cin. Özgür Bakar senaryosunu yazıp yönetmenliğini üstlendiği filmde çok tartışılıp konuşulan cinler alemi üzerine hayli kanlı canlı bir film üretmiş. 16 veya 18 yaş altına pek tavsiye edilmeyen film, yerli yapım korku sevenlerin ilgisini çekecektir. Yine yeni gösterim haftası yolunca geçen hafta vizyona giren Hadi Be Oğlum ile Black Panther filmlerinin yanı sıra Kayhan üçüncü, Deliha 2 yedinci gösterim haftasında sinemaseverler için perde açacak.

CineFace’de bugünden (23 Şubat Cuma) itibaren başlayıp 01 Mart Perşembe akşamı sona erecek yeni gösterim haftasının film özetleri, künyeleri ve seansları şöyle:

ALEM-İ CİN

                                              
Genç bir kadın olan Yeliz, 25. doğum gününden sonra kâbus görmeye başlar. Başlarda durumu pek önemseme de kâbus görmeye devam ettikçe korkuya kapılır. Durumu daha da ciddileşmeye başladığında gördüğü kâbuslarla ilgili araştırmaya yapmaya başlayan Yeliz, ailesiyle ilgili gizli kalmış korkutucu gerçekleri öğrenir. Ne yapacağını bilemeyen ve gittikçe daha büyük kâbusların içine çekilen Yeliz, eski bir aile dostundan yardım ister. Fakat büyük bir sorun vardır; Yeliz’in düşmanı bu dünyadan değildir. Yeliz’in bu kâbuslardan kurtulması için insanın aklını zorlayan cinler ailemi ile tanışması gerekecektir.


Özgür Bakar’ın yönetmenliğini üstlendiği filmin başrollerinde Ayçin Tuyun, Kadriye Çetinkaya, Zeynep Turpçu, Süleyman Kabaali, Cihangir Köse, Yeşim Gündoğdu, Hatice Yıldız ve Yüksel İvgen var. (www.beyazperde.com)

Türü/Yapımı: Korku / Türkiye

Salon No/Koltuk Sayısı: 4 / 81

Seanslar: 11.30 – 13.30 – 15.30 – 17.30 – 19.30 – 22.00

Format: 2D

Lisan Tercihi: Türkçe

 HADİ BE OĞLUM


Bir balıkçı olan Ali, hayatını küçük oğlu Efe'ye adamıştır. Ali’nin bu hayatta tek tutunduğu dal oğlu Efe olsa da, Efe diğer çocuklardan farklıdır. İletişim sorunu olan Efe, gülüp oynayan, duyduklarına tepki verebilen bir çocuk değildir. Oğluyla bağ kurmaya çalıştıkça daha da yalnız hisseden Ali'nin en büyük isteği ise, oğlunun onu anladığını bilmektir. Babasının, annesinin ve sevdiği kadının anılarının yükünü de içinde taşıyan acılı babanın oğluna duyduğu sevgi, ikisinin de hayatını şekillendirecektir...

Bir baba ile oğul hikayesinin anlatıldığı filmin yönetmenliğini Bora Egemen üstleniyor. Kıvanç Tatlıtuğ’un  Balıkçı Ali’yi canlandırdığı filmde Alihan Türkdemir, Efe karakterine hayat veriyor. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Büşra Develi ve Yücel Erten yer alıyor. (www.beyazperde.com)Türü/Yapımı: Dram / Türkiye

Salon No/Koltuk Sayısı: 1 / 105 ve 2/ 85

Salon 1 Seanslar: 12.00 – 14.30 – 17.00 – 19.30 – 22.00

Salon 2 Seanslar: 16.30 - 19.00 – 21.30

Süre:  1 saat 54 dakika

Format: 2D

Lisan Tercihi: Türkçe
                                                                           
 BLACK PANTHER


Babasının ölümünden sonra Wakanda Kralı olan T'Challa, hakkı olan tahta sahip çıkmak için izole yaşayan ancak teknolojik açıdan ileri seviyede olan halkına geri döner. Ancak güçlü bir eski düşman yeniden ortaya çıktığında, T'Challa'nın yeterliliği, Wakanda'nın ve tüm dünyanın kaderini tehlikeye atan korkunç bir çatışmaya girince test edilir. İhanet ve tehlike ile karşı karşıya kalan genç kral, düşmanlarını yenmek, halkının güvenliğini ve yaşam biçimini korumak için müttefiklerini toplamalı ve gücünü serbest bırakmalıdır...

Ryan Coogler’in yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda Chadwik Boseman, Michael B.Jordan, Lupita Nyong’o ve Danal Gurira da var. Oyuncu kadrosunun Martin Freeman hariç neredeyse tamamı zencilerden oluşuyor. (www.beyazperde.com)

Türü/Yapımı: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu, Fantastik / ABD

Salon No/Koltuk Sayısı: 3 / 67

Seanslar: 12.00 – 15.00 – 18.00 – 21.00

Süre:  2 saat 15 dakika

Format: 2D

Lisan Tercihi: Dublaj


KAYHAN


Kayhan çevresinde temiz kalpliliği ve masumiyeti ile tanınan biridir. Dostlukların adamı olan Kayhan, yıllar önce mezun olduğu okulun pilav günü etkinliğine gitmek için sabırsızlanmaktadır. Eski arkadaşlarını görecek olmanın heyecanı içinde bekleyen genç adam, o büyük gün geldiğinde kötü bir sürprizle karşılaşır. Pilav gününde kendisine verilen 98 mezunları yıllığını gören Kayhan tam anlamıyla yıkılır. Yıllığı okudukça dost bildiği herkesin kendisinden nefret ettiğini anlar. Kayhan, öğrendikleri karşısında yaşadığı şoku üzerinden atınca kendisinden nefret eden herkesten intikam almaya karar verir. Togan Gökbakar’ın yönetmenliğini üstlendiği filmin başrolünde Şahan Gökbakar var. (www.beyazperde.com)


Türü/Yapımı: Komedi / Türkiye

Salon No/Koltuk Sayısı: 5/101

Salon 1 Seanslar: 11.30 – 14.15 – 16.30 – 19.00 – 21.45

Süre:  1 saat 44 dakika

Format: 2D

Lisan Tercihi: Türkçe

DELİHA 2


Temiz kalpli ama bir o kadar da deli dolu olan ve sürekli başına dert açan Zeliha aşk hayatını bir kenara bırakıp artık kariyer yapmanın yolunu arar. Hayallerinde aşçı olmak vardır. Gittiği birçok iş görüşmesinden hayal kırıklığı ile dönen Zeliha’nın şansı sonunda döner ve şık bir restoranda iş bulur. Artık Zeliha’da iş dünyasına adımını atmıştır. Büyük umutlarla çalışmaya başlayan Zeliha, hayalini kurduğu şeylere ulaşabilecek midir?
Filmin senaristliğini yapan ve başrolünü üstlenen Gupse Özay, aynı zamanda yönetmen koltuğunda da oturuyor. (www.beyazperde.com)

Türü/Yapımı: Komedi / Türkiye

Salon No/Koltuk Sayısı: 2 / 85

Seanslar:   11.15 – 14.15
Format: 2D

Lisan Tercihi: Türkçe

CineFace’ye DairDarıca Park AVM’nin 4’ncü katında yer alan Ci
neFace, 5 salonunda toplam 500 kişi kapasiteye sahip. Toplam 2 milyon 500 bin TL tutarında yatırım için her bir salona ortalama 500-600 bin TL harcamada bulunuldu. Salonlar ortalama 100-110 koltuklu. Salonlarda gümüş perde kullanıldı. Sabah 10.00 ile gece 01.00 arası gösterim yapılıyor. Her türlü konfor ile birlikte görüntü ve ses sisteminde son teknoloji kullanıldı. Sinemaların yer aldığı katta biri açık biri kapalı iki kafeterya salonu yer alıyor.

Tecrübeli ve güleryüzlü ekibiyle birlikte hizmet veren CineFace’nin Darıca AVM içinde bulunduğu kat sinema salonlarından ibaret değil. Biri açık diğeri kapalı iki kafeterya yükseklerde yer almasından esasla Darıca’ya hakim.

Birbirinden lezzetli yiyecek; sıcak ve gazlı içecek çeşitleri ile hayli hoş olan mekan gerek film arasında gerekse farklı zaman dilimlerinde hizmete açık.

 İletişim :

 Telefon: 262 – 655 15 00 Kazım Karabekir Mahallesi, İstasyon Caddesi No.127

Darıca Park AVM

Darıca - KOCAELİ

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder