22 Şubat 2018 Perşembe

CHP’liler CHP’li İle Değil AKP’liler İle UğraşmalıCHP Gebze Kadın Kolları eski Başkanı Kıymet Ayan dünkü kahvaltıda net konuştu: Birbirimizle değil AKP’liler ile uğraşmalıyız

Songül Kaya Gebze'de Biraz Zorlanacak: CHP İl Kadın Kolları kongresinde başkanlık için mevcut başkan Sevim Korkmaz Pekyörür ile yarışan ve sandıktan çıkmayı bilen Songül Kaya'nın seçilmesinde Gebze kongresini Bilge Ercan Altıntaş'ın kazanması da etken oldu. Ancak CHP Gebze İlçe yönetiminin aleni taraflığı sonrası oluşan kırgınlık henüz giderilemedi. Songül Kaya dünkü konuşmasının ardından Kıymet Ayan'ın da yanına giderek tebrik etti ancak CHP Gebze Kadın Kolları'nda birlikteliği sağlayabilmek için biraz zorlanacak gibi. CHP Gebze Kadın Kolları’nda yönetimin dünkü kahvaltısına damga vuran konuşma ise CHP Gebze Kadın Kolları eski başkanlarından Kıymet Ayan’dan geldi. Organizasyondan ötürü Başkan Altıntaş ve yönetimine teşekkür ederek konuşmasına başlayan Ayan, “Keşke bir takım polemiklere sebep olmadan daha önce düzenlenseydi” dedi.

Keşke Şu Salona Sığmasaydık

Toplantıya eski başkan ve yöneticiler nezdinde katılımın yetersiz olduğunu üzüntüyle ifade ettiğini kaydeden Ayan şöyle devam etti: “Keşke hepimiz burada olsaydık. Şu salona sığmasaydık. Çünkü gelmiş geçmiş çok değerli, saygın, emekçi kadınlarımız var. Ama maalesef bugün burada yoklar. Hepimiz adına çok üzülüyorum.

Birlikteliğimiz Söylemde Var Eylemde Yok

Ve bu durumun ne kadar daha sürebileceğine ihtimal veremiyorum çünkü ülkenin durumunu hepimiz biliyoruz. Konuşurken hepimiz aynı şeyi söylüyoruz. Birlik beraberlikten söz ediyor ama eyleme geldiğinde maalesef bunu gerçekleştiremiyoruz. Mutlaka birileri bir yerlere çekiyor. Onun adamı bunun adamı diye çekiştiriyor. Bu konuda ben son derece üzgünüm. Gerçekten partili olan bir insan hiç kimsenin adamı olmaz. Sadece partinin adamı olur diye düşünüyorum.

Karalananlar Kırgın. Ben de Kırgınım

Bu konuda hepimizin suçu var. Kimse kendisinin suçsuz olduğunu öne sürüp o suçlu, bu suçlu diye aramasın. Hepimizin birbirine ihtiyacımız var. Ama maalesef parti içi seçim söz konusu olduğunda birbirimizi çirkin ithamlarla karalıyoruz. Bu da seçim sonrası bizi bu şekilde yalnız bırakıyor arkadaşlar. Karaladığımız arkadaşlarımız kırgın. Ben de kırgınım. Ben bu partide en çok karalanan, en çok sırtından vurulan bir insanım.

2014’te İlk Defa Aday Oldum ve Her Şey Oldum

35 yıllık parti geçmişim var. Dört dönem il yönetim kurulu üyeliği yaptım. Gençlik ve kadın kolları başkanlıkları yaptım. Buna rağmen bir sürü sebeple karalandım. Gazetelere çarşaf çarşaf, ‘AKP’den iş alıyor. AKP’lidir. Şöyledir, böyledir’ diye beyanatlar verilerek beni karalamaya kalktılar. Onun da nedeni neydi, biliyor musunuz? Ömrümde hiçbir yere aday olmamıştım. 35 yıllık süreçte yönetimlerde görev aldım ama meclis üyeliği gibi yerlere, kaymak yerler galiba herkes yarışıyor orada, 2014’e kadar hiçbir zaman aday olmadım. 2014 yerel seçimlerinde ilk defa aday oldum ve ben her şey oldum.

Üç Günlük Partililer Beni Yerden Yere Vurdu

Siz o konularda dedikodu yaparken ben bu partinin tozunu yedim, ayakkabı eskittim. Ama maalesef partiye üç günlük gelenler beni yerden yere vurdu. Onun için bu tablonun bu şekilde olması, o arkadaşların burada olmaması tamamen hepinize bağlıdır. Ben dâhil herkes suçlu.

Siyaseten Eleştirin Ama Kişisel Olarak Eleştirmeyin

Seçimlerde AKP ile uğraşın. Parti içi seçimlerde arkadaşlarınızı yerden yere vurmayın. Kişiliklerine vurmayın. Siyasi anlamda eleştirebilirsiniz. Ama kişisel anlamda insanları yıpratmayın. Kadınlara ihtiyacımız var. Türkiye’yi kurtaracak olan kadınlardır. Kadınların birliğidir. Siz içinizde birliği sağlayamadığınız takdirde dışarıdaki kadın size inanıp oy verir mi? Kavgalı eve kız verilir mi?

Kırgınların Ayağına Gitmelisiniz

Şimdi yapılacak tek şey var. Kahvaltı güzel bir organizasyon ama kırgın arkadaşlarımızın ayağına gideceksiniz. Özeleştirinizi vereceksiniz. Gerekirse özür dileyeceksiniz. 2019’a o şekilde hazırlanacağız. Başka alternatifi yok. Türkiye elden gidiyor.”

Çiler Boylu Davet Edilmedi

Dünkü kahvaltıda bir diğer tartışma ise CHP Gebze Kadın Kolları’nın kongresinde başkanlığa aday olan Çiler Boylu üzerinden yaşandı. O tartışmalar esnasında Boylu’nun kahvaltıya davet edilmediği öğrenilirken ilçe kadın kolları yönetiminden Müzehher Eratik Demir, Boylu’nun kısa süre önceki bir sosyal medya paylaşımından ötürü davet edilmediğini belirtip tavırlarının doğru olduğunu savundu. CHP Gebze Kadın Kolları’nın öncesi ve sonrası ile hayli çalkantılı geçen kongresinin ardından dünkü kahvaltı kırgınlıkları gidermeye yönelik bir hamle olarak dikkat çekerken ne tür bir sonuç alınacağını zaman gösterecek.

 Uyarıları Dikkate Alınacak mı: CHP Gebze Kadın Kolları'nın eski başkanı ve CHP İl eski yöneticisi Kıymet Ayan, Gebze'de bir dönem gençlik kolları başkanlığı da yaptı. 2014'teki yerel seçimlerde belediye meclis üyeliğine aday adayı olduğuna olacağına adeta pişman edilen Kıymet Ayan dünkü kahvaltıya sonlarına doğru geldi. İşlerini gerekçe göstererek katılımcılardan özür diledi. Konuşmasında adeta içini dökerken CHP Gebze İlçe Kadın Kolları'nın mevcut yönetimine somut önerileri de oldu. Dikkate alınıp alınmayacağını zaman gösterecek.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder