17 Şubat 2018 Cumartesi

CHP Gebze Kadın Kolları’nda Deniz Uçak İstifa Etti


Deniz Uçak ve Serap Öztürk’ün istifa ettiği söylenen CHP Gebze Kadın Kolları’nda Uçak istifayı doğruladı. Öztürk devam ediyorCumhuriyet Halk Partisi Gebze İlçe Kadın Kolları’nda Bilge Ercan Altıntaş’ın başkanlığa seçildiği kongre sonrası çalkantılar sürüyor. Kongrede başkanlık için Altıntaş ile yarışan ancak sandıktan çıkamayan Çiler Boylu ile Altıntaş arasında bir süre önce basına kulis olarak yansıyan tartışmanın yanı sıra son zamanlarda iki önemli iddia gündeme geldi.

Öztürk Darıca’da Yönetimi Temsil Etti
Deniz Uçak İstifa Ettiğini Doğruladı


Bunlardan biri yönetimden Deniz Uçak ve Serap Öztürk’ün istifa ettiği yönünde oldu. Serap Öztürk (soldan ikinci) istifaya dair söylentinin söylentiden ibaret olduğunu CHP Darıca Kadın Kolları’nın 14 Şubat’ta şehitler ve Mehmetçikler için düzenlediği mevlidine yönetimi temsilen katılarak sergiledi. Ancak Deniz Uçak (sağ baştaki) istifayı doğruladı. Uçak istifası gerekçesini ise partili kimliği ve bilincinden esasla açıklamayacağını kaydetti.

Yılmazel'in Disipline Sevk 
Edildiği İddiası İddiada Kaldı


                Fatma Onsun                                            Şahin Yılmazel 

CHP Gebze Kadın Kolları’nda bir diğer iddia ise kadın kolları yönetiminden Fatma Onsun ile il yönetiminden Şahin Yılmazel arasında hayli sert geçtiği söylenen bir diyalog sonrası Yılmazel’in disiplin kuruluna sevk edildiği veya sevk edilmek istendiği yönünde oldu. Üç haftayı aşkın süredir kalp krizi geçiren babası Abdullah Yılmazel’den ötürü hastanede nöbette olan Şahin Yılmazel ile Fatma Onsun, eş yönünden birbirine akraba. Güvenilir kaynaklardan edinilen bilgiye göre Yılmazel hakkında disiplin kuruluna sevk edilen bir dilekçe yok.

21 Şubat’ta Kahvaltı Hazırlığı

Öte yandan CHP Gebze Kadın Kolları Başkanı Bilge Ercan Altıntaş; 21 Şubat Çarşamba günü CHP Gebze İlçe Örgütü’nde kahvaltılı program düzenleyeceklerini ve programa CHP Gebze Kadın Kolları’nın tüm eski başkanları ve yöneticilerinin davetli olacağını kaydetti. Ancak söz konusu kahvaltıya dair herhangi bir sosyal medya paylaşımı veya basın açıklaması ve davetine henüz denk gelinmedi. Hiç yorum yok:

Yorum Gönder