25 Ocak 2018 Perşembe

Sağlıkta Şiddet Karşıtı Yasa Tarafları Koruyarak ÇıkacakAKP Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar, Gebze’de de sağlık çalışanlarının ısrarla beklediği sağlıkta şiddeti önleyecek yasa tasarısının her iki tarafı koruyacak şekilde çıkacağını söyledi
 Gerek ilçemiz, bölgemiz ve ilimiz gerekse ülkemizde istisnasız sağlık çalışanlarının tamamının çıkmasını beklediği, Meclis’te askıya alınan sağlıkta şiddeti önleme yasama tasarısı yakın tarihte çıkabilir. AKP Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar bugün AKP Gebze İlçe Teşkilatı’nda düzenlediği basın toplantısında Gebze’deki vakaların Fatih Devlet Hastanesi’ndeki yeni yapılanmanın tamamlanmasıyla sona ereceğine inandığını kaydetti. Ayar, Sağlıkta şiddeti önleme yasasına ilişkin sağlıkçıların beklentisini de, tasarının Meclis’te bekletildiğini de biliyorum. Ancak her iki tarafı da koruyacak bir yasa Meclis’te onaylanarak hayata geçecek” dedi.

22 Mahallede Yönetimleri Oluşturduk


AKP Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar basının önemine değinerek başladığı konuşmasında göreve geldiklerinden bu yana geçen iki aylık süreyi değerlendirerek devam etti. AKP Gebze İlçe Teşkilatlanma Başkanı Hasan Özdemir başkanlığında kurulan komisyon marifetiyle yönetimin tamamlanmasının ardından Gebze’nin mahallelerine yöneldiklerini anlatan İrfan Ayar, “Gebze’nin 22 mahallesinde, mahalle teşkilat yönetimlerini oluşturduk. Diğer yandan kadın ve gençlik kollarımız da bu mahallelerdeki yönetim yapılanmalarını büyük oranda tamamlandı” dedi.

Liderimiz Erdoğan’ı Rehber Edindik

Gebze’ye genel hizmetlerin daha sağlıklı gelmesi amacıyla ilgili daire müdürlerine ve bürokratlara ziyaretlerde bulunduklarını, bu ziyaretlerde toplanan verilerin dosyalar halinde gerek Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Valiliği’ne gerekse milletvekillerine iletildiğini belirten Ayar, “Kendimize ülkemizden binlerce kilometre mesafelerdeki ülkelerde dahi halkın gönlünde yer edinen liderimiz Erdoğan’ı rehber edindik” diye konuştu.

Afrin Operasyonu Terör Koridoruna Karşı

Ülke gündeminde önemli yeri olan ve Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Harekatı’nın gerek iktidar gerekse muhalefetçe ortak söylemler ile desteklendiğini belirten İrfan Ayar, “Ülkemizin güneydoğusunda bir terör koridoru oluşturulmak isteniyor. Operasyon bu koridorun oluşmasına karşıdır. Afrin’den sonra tüm Türkiye ve dünyaya ulaşmalıdır” dedi.

Gazetecilerin Sorularını Yanıtladı

Açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını da yanıtlayan İrfan Ayar, Gebze Gündemi’nin gerek Gebze Bölgesi gerekse ilimiz ve ülkemizde sağlık çalışanlarının Meclis’te bekletilen, sağlıkta şiddeti önlemeye yönelik yasa tasarısını beklediğini hatırlatması üzerine şunları söyledi:

Fatih Devlet’te İnşaat Bitince Yoğunluk Azalacak

“Hastanelere sağlığına kavuşmak için başvuran her insan mazlumdur. Sağlıkta yaşanan her olumsuzluğu hemen hissederler. Beraberinde gelen yakınları da hastalarının bir an önce tedavi edilmesini ister. Gebze’de de çok ciddi bir hasta yoğunluğu var. Biz sağlık çalışanlarını ziyaretimizde, bir saat içinde yoruluyoruz. Bu yoğunluğun Fatih Devlet Hastanesi’ndeki tadilatın bitmesinin ardından giderileceğini öngörüyoruz.

Her İki Tarafı da Koruyacak Bir Tasarı

Fatih Devlet Hastanesi inşaatın tamamlanmasının ardından, Derince Devlet Hastanesi’nden sonra Kocaeli’nin en büyük ikinci hastanesi olacak. İnşallah, mart ayından itibaren de faaliyetler başlayacak. Sağlıkta şiddeti önleme yasasına ilişkin sağlıkçıların beklentisini de, tasarının Meclis’te bekletildiğini de biliyorum. Ancak her iki tarafı da koruyacak bir yasa Meclis’te onaylanarak hayata geçecek.”

Karaosmanoğlu Gebze Basını İle
Yıllar Sonra Bir Araya Gelebilir


Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun İzmit’te basın toplantısı düzenlemesine rağmen Gebze’de uzun süredir basın toplantısı düzenlemediğinin Yeni Haber Gazetesi’nden Gazeteci Mustafa Arslan’ın hatırlatması üzerine, “Başkanımız bir süre sonra ilçe yönetimimiz ile bir araya gelecek. O toplantı günü basınla buluşmasını da öneririm” diyen Ayar yine Arslan’ın sorusu üzerine gündemdeki Hünkar Çayırı üzerine şunları kaydetti:

Hünkar Çayırı’na mı Sahip Çıkmayacağız…

“Biz gerek ülkemiz gerekse dünyamızda tarihimize sahip çıkan bir iktidarız. Hünkar Çayırı’na mı sahip çıkmayacağız. Hünkar Çayırı’nda tarihi dokuya ve alanlara kast edilen bir durum söz konusu değil. Yerin Erzincanlılar Vakfı’na okul yapılması için tahsisine dair somut bir şey de yok. Bu öyle kolay bir mesele değil. Yok öyle bir şey. Kaldı ki belediye meclislerinde de gündeme gelecektir. Bu konuda milletvekillerimiz zaten konuşuyor. Ben ilçe başkanı olarak çok fazla bir şey söylemek istemem ama halkımızın gönlü rahat olsun. Ben olumsuz bir şey olacağına inanmıyorum. Tarihimizi birçok yerde koruduk ve ispatladık. Hünkar Çayırı’na mı sahip çıkmayacağız?”

Gebze – Halkalı Marmaray
Hattı Bu Yıl Faaliyete Girecek

Yılan hikayesine dönen Halkalı – Gebze arası Marmaray Hattı’nın bu yıl içinde faaliyete geçeceğini, yine bir süre sonra ihalesi gerçekleşip yaz başında temeli atılacak Darıca Sahil – Gebze OSB’ler metrosu ile entegre olacağını belirten İrfan Ayar, “Kocaeli Büyükşehir Genel Sekreterimiz İlhan Bayram’dan edindiğimiz bilgiye göre metro tamamen otomasyon sistemi olacak. Makinisti olmayacak ve bu şekilde ulaşım daha hızlı, seri olacak” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İlimizi Ziyareti

İrfan Ayar toplantıda Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AKP İl Gençlik Kolları kongresi nedeniyle ilimize yapacağı ziyaretine ilişkin teşkilat çalışmalarını da değerlendirdi. Başkan Ayar, “Duymadık kalmayacak. Gelmedik kalabilir” dedi.  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder