10 Ocak 2018 Çarşamba

Önce Kendi Ürünlerimize Sahip Çıkalım2018’in ilk konserini Gebze’de veren Jehan Barbur konserin ardından Hopa Çayı üzerinden yerli üreticiye destek çağrısında bulundu

2018 yılının ilk konserin Gebze’de veren ve bu akşam da (10 Ocak) İstanbul’da sahne alacak olan Jehan Barbur, Gebze’deki konserinin ardından Hopa Çayı üzerinden yerli tüketim çağrısında bulundu.

Jehan Barbur iki yıl aradan sonra yine Bilimsel Kültürel Araştırmalar Üretim ve Yayıncılık Kooperatifi – BİLKAR’ın konuğu olarak geldiği Gebze’de Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde sahne aldı. 1.5 saat kadar süren performansıyla 500’ü aşkın izleyiciye keyifli bir konser dinleten Barbur, kendisi de keyiflendi.

Kitaplarını İmzaladı

Türkiye’nin önde gelen caz sanatçılarından olan Barbur konserinin ve kısa süreli bir dinlencenin ardından kültür merkezinin girişindeki salonda hayranları ile hem sohbet etti, hem de kitaplarını imzaladı. Bugüne kadar yayınlanmış üç eseri olan sevilen sanatçı Gebze’ye onlardan Sevmediğim Atlaslar ve Baba Öyküler’i  getirdi. Barbur’un ayrıca Çatıdaki Çimenler adlı bir kitabı daha var.

Hopa Çayı Reklamında Gönüllü Oldu
Jehan Barbur; Hopa’da çay üreticileri tarafından kurulan kooperatif aracılığıyla üreticiden tüketiciye aracısız ve kar payı konmadan ulaştırılan Hopa Çayı’nın tanıtımına da katkıda bulundu. Hopa Çayı’nın Gebze’de tüketiciye ulaşmasında çaba gösteren ekibin isteğini kırmayan Babur, cep telefonu marifetiyle videoya da kaydedilen ve çayın tanıtımı için reklam filminde kullanılacak demecinde şunları söyledi:


Değerlenelim ve Değerimizin Farkında Olalım

“Kendi ürettiğimiz şey, kendi toprağımızdan çıkan her şeyin çok daha değerli olduğunu düşünüyorum. Dışarıya bu kadar *müdana etmenin yersiz ve de geçici bir heves olması dileğimdir. Hopa Çay kendi halkımızın, kendi toprağından ürettiği bir çay. Bu kadar güzel lezzetlerimiz ve bu kadar güzel ürünlerimiz varken önce onlara sahip çıkalım ki hem değerlenelim hem de kendi değerimizin farkında olalım.

*Müdana etmek: Yaranmaya, iyi görünmeye çalışmak


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder