19 Ocak 2018 Cuma

HospitalPark Doğum Hastanesi Olacak
CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk belediye başkan adayı gibi konuşup proje açıkladı: “Yok pahasına kiralanan o hastane kadın doğum hastanesi olacak” 

GAZETECİ OLACAK ÇOCUK

Basın toplantısına Çayırova Bölge Haber Gazetesi'nin sahibi Olcay Karabağ gazetenin haber müdürü Ümit Ülker'in yanı sıra küçük kızı Buğçe ile birlikte geldi. Sevimli Buse basın toplantısı esnasında mesleğe olan ilgisini de fotoğraf çekerek gösterdi. Törk, CHP yerel iktidarında HospitalPark'ın dönüşeceğini kaydetti. 


CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk önceki akşam Bayramoğlu Kırmızı Restaurant’ta gerçekleşen basın toplantısında yer yer belediye başkan adayı edasında, CHP yerel iktidarında neler yapılacağına dair projeler açıkladı. İsmi sık sık CHP Darıca Belediye Başkan aday adayı/adayı olarak anılan Yakup Törk toplantının sonlarına doğru bir gazetecinin bu konuyu hatırlatması üzerine, “Neden olmasın?” tarzı açık kapılı bir yanıt verdi. Emek Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Caddesi üzerindeki Büyük Anadolu Hastaneleri iştiraki Hospital Park Darıca Hastanesi’nin ismini ağzına almadan ancak, “Fatih Sultan Mehmet Caddesi üzerindeki hastane” diye işaret eden Törk konuya dair özetle şunları söyledi:

Çok Düşük Bedelle Kiralandı


“Belediyeye ait binada faaliyet gösteren o binadan belediyemiz çok düşük miktarda kira almaktadır. Bunu daha önce de gündeme getirmiştik. 2019 yılında, CHP iktidarında o hastane belediyenin kadın doğum hastanesi olarak halka hizmet verecek.”

Başkan ve Yöneticilerle Birlikte

CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk’e önceki akşamki basın toplantısında yönetimi geniş bir heyetle eşlik etti. İlçe Sekreteri Asuman Tolunay, İlçe Saymanı Gürer Yıldırım, İlçe Eğitim Sekreteri Esin Arkan, İlçe Bilişim Sorumlusu Evrim Özcan ile yönetim kurulunun doğal üyeleri Fahriye Arda, Fatma Çelik, Mustafa Yılmaz, Muhsin Yapa ve Yıldırım Yüksel toplantıda yer aldı. Yönetime CHP Darıca Kadın Kolları Başkanı Ebru Tayanç ve Gençlik Kolları Başkanı Aydın Işık da eşlik etti.

İl’i Yapa, Çağlar ve Taş Temsil Etti

Bir süre önce gerçekleşen il kongresinde başkanlığa yeniden seçilen Avukat Cengiz Sarıbay’ın listesinden il yönetimine giren Ali Yapa, Yakup Törk’ün danışmanları arasında da yer alan CHP Darıca Kadın Kolları eski Başkanı il yönetim kurulu yedek üyesi Nurcan Çağlar, CHP Nene Hatun Mahalle Başkanlığı görevi bu dönem de süren İl Disiplin Kurulu Üyesi Kemal Taş toplantıda il örgütünü temsilen yer aldı.

Meclisi Temsilen Şinasi Serdar Konuştu


Darıca Belediyesi Meclis Üyeleri’nden Şinasi Serdar, Şevki Yıldırım, Musa Kovalık ve Yavuz Dursun da toplantıda yer alırken bir dönem CHP Darıca İlçe Başkanlığı da yapan Şinasi Serdar, Başkan Yakup Törk’ün ardından belediye meclis üyeleri adına söz alıp oradaki çalışmaları, olan biteni değerlendirdi.

Şehitlerimize Allah’tan Rahmet Diledi

03 Aralık’taki ilçe kongresi sonrası ilk kez basın toplantısı düzenlediklerini hatırlatıp aynı gün içindeki Isparta’da eğitim uçuşunda şehit düşen üç askerimize Allah’tan rahmet dileyerek sözlerine başlayan Törk’ün yerel seçime yönelik vaatleri Hospital Park Hastanesi’nin gruptan alınarak belediye tarafından kadın doğum hastanesi olarak işletileceğine dair vaat ile sınırlı kalmadı.

AKP’li Meclis Üyeleri Bir Önerge Dahi Vermedi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi’ne Darıca Belediyesi’ni temsilen giren AKP’li üyelerin geride kalan dört yıllık süreçte bir kez dahi önerge vermediğine dikkat çeken Törk, “Biz Darıca’nın Büyükşehir bütçesinden hak ettiği payı ve yatırımı almasını istiyoruz” dedi.

Belediyenin Borcu 100 Milyon TL’yi Bulur


Darıca Belediyesi’nin 2016 yılı sonu itibariyle 70 milyon TL borcu olduğunu hatırlatıp mart ayı gibi açığa çıkması beklenen 2017 gelir giderinden esasla bu miktarın 90-100 milyon TL’yi bulmasından kaygılı olduklarını dile getiren Törk, Darıca İlçe Emniyet Müdürlüğü için tasarlanan projenin yetersizliğini hatırlattı. Törk, “Zaten temeli atılıp bırakılan o bina, o hacmiyle ancak Bayramoğlu Polis Merkezi olarak değerlendirilebilir” dedi.

Görüntüde “Sporcu” Başkan

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’ın imajına ters bir yapıda olduğunu da ima eden Törk, “Sporcu başkan diye yansıtılıyor, görünüş öyle ama Darıca’da amatör spor kulüplerinin ve sporcuların spor yapabileceği alanlar yetersiz” dedi. Nene Hatun’daki sahanın her şekilde yetersiz olduğunu kaydetti. Darıca’da her yıl düzenlenen maratonun ise kaynak israfı olduğuna işaret etti.

Halkın Kaynağı Toprağa Gömülüyor

Plansız programsız ve yetersiz alt ve üstyapı çalışmalarında halkın kaynağının toprağa gömüldüğüne, sokağa atıldığına dikkat çeken Yakup Törk, “Bizler yönetimde iki yılı doldurduk ve tecrübe edindik. Daha önce belirlenen program doğrultusunda örneğin her cuma günü bir mahalleye gidiyor, cemaatle birlikte Cuma namazını kıldıktan sonra onları dinleyip hal hatır soruyor, dinliyoruz” dedi.

Kadınlarımız Canla Başla Çalışıyor


-Soldan sağa- Fahriye Arda, Asuman Tolunay, Evrim Özcan ve Esin Arkan 

Gezdikleri çok sayıda yerde henüz Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’ın bir kez dahi görülmediğine ilişkin eleştiri dinlediklerini, çalışmalarının halkın takdirini aldığını kaydeden Törk, “Bu çalışmalarda en büyük dinamiğimiz ise partili kadınlarımız. Kadınlarımız bu işe el koydu ve canla başla çalışıyor. 2019 yerel seçimlerini bu temelden kazanacağız” diye konuştu. Başkan Törk, 19 Ocak Cuma günü (bugün) Piri Reis Mahallesi’nde vatandaşla bir araya geleceklerini kaydetti.

Metro Seçim Vaadidir.
Zeytinlik’i Yargıya Götüreceğiz

Halkın ihtiyaçlarına yönelik sağlık yapılanmaları, kapsamlı bir kentsel dönüşüm, kaliteli bir toplu taşıma ve ulaşım gibi konularda bir taraftan proje çalışmalarının da sürdüğünü belirten Başkan Yakup Törk, gazetecilerin sorusu üzerine Büyükşehir tarafından yapılacak metro projesinin bir seçim vaadi olduğunu, kazması vurulduktan sonra ise ağır borç yükünden ötürü arkasının gelmeyeceğini kaydetti. İmar izni sıkıntılı yerlerden zeytinlik alanında da özetle adaletsizlik olduğuna dikkat çekip konuyu yargıya taşıyacaklarını belirtti.

Kaftancıoğlu Seçilmiş İl Başkanıdır

CHP’nin genel başkanlığına herkesin aday olabileceğini söyleyip CHP İstanbul İl Başkanlığı’na seçildikten sonra AKP’nin ve AKP yandaşı medyanın yıllar önceki paylaşımlarından hedef tahtası ilan edilen Kaftancıoğlu’nun her söylemine katılmalarının mevzu bahis olmadığını, o söylemlerin bireysellik içerdiğini ve Kaftancıoğlu’nun seçilmiş başkan olduğunu kaydetti.

Tecrübesiyle Gerçekleri Hatırlatınca
Yandaş Gazete Sahibini Susturdu

Gazete sahibine verdiği yanıtta, Erdoğan ile FETÖ gerçeklerini hatırlattı. İlgili gazete sahibi, “Konunun oralara gelmesi doğru değil” dediği de duyuldu, ardından sustuğu görüldü.


 

 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder