21 Ocak 2018 Pazar

“Hayır” Deyince Terör Dilini YumuşattıkSP Gebze İlçe Başkanı Necati Korkmaz, Gebze Basını’nı ağırladıkları yemekte referandumdaki “Hayır” tavırlarının diğer “Hayır”cılara yönelik terör suçlamasını yumuşattığını söyledi
 


 28 ŞUBAT’IN YEREL YAZARINI DA KUTLADI: Saadet Partisi Gebze İlçe Teşkilatı’nda yönetim Gebze yerel basınını, tüm çalışanları ile birlikte ağırladı. Konuklarına günün anısına isimleri yazılı kalem hediye etti. Başkan Necati Korkmaz, Milli Görüş’ün en ağır darbeye uğradığı 28 Şubat “modern” darbe sürecinin Gebze ayağını kitaplaştıran, Marmara Haber haber sitesinin Haber Müdürü Erhan Durak’ı da kutladı. 


Saadet Partisi’nin toplumun geniş kesimlerince takdir gören, ülkenin mevcut halinden ve risklerinden esasla ısrarla söylemini sertleştirmeden, toplumun farklı kesimlerini ötekileştirmeden kullandığı siyaset dili, yerellere de yansıdı. Saadet Partisi Çayırova İlçe Başkanı Yusuf Aksu’nun bir süre önceki ilçe divan toplantısında ülkemizde bireylerin siyasal tercih farklılıklarının ayrışma sebebi olmayacağına dair açıklamasının ardından Saadet Partisi Gebze İlçe Teşkilatı tarafından 10 ve 16 Ocak günleri gerekçesiyle yerel basın kuruluşlarının sahiplerine ve çalışanlarına verilen yemeğin sohbet bölümünde benzer mesajlar verildi.

“Hayır” Demişler Ama Propaganda Yapmamışlardı

SP Gebze İlçe Başkanı Necati Korkmaz ilginç bir örnekte de bulunup siyasette gerilimin ve Hayır/Evet ikileminde toplumsal ayrışmanın zirve yaptığı süreçte, -sisteme değil şeklinden esasla da olsa- “Hayır” tavırlarının, terör ile bağdaştıran ağırlığı sol çevrelerden oluşan kesimlere kalkan olduğunu ima etti. Hatırlanacağı üzere Saadet Partisi referandum sürecinde, “Hayır” açıklaması sonrası toplumsal gerilimi gerekçe göstererek aktif bir propaganda yapmamıştı.

10 ve 16 Ocak’a Atfen


Necati Korkmaz başkanlığındaki Saadet Partisi Gebze İlçe Teşkilatı, Gebze Bölgesi yerel basınının muhabir, dizgici, reklamcı, matbaacı fark etmeksizin tüm çalışanlarını Birlik Restaurant’ta verdiği yemekte ağırladı. Tüm konuklara isimlerinin yazılı olduğu kalem hediye edildi. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler ve 16 Ocak Basın Onur Günleri’ne atfedilen yemekte konuklara çok kısa bir konuşma yapan Korkmaz gazetecilik mesleğine dair şunları söyledi:

Toplum Sayenizde Haber Alma Hakkını Kullanıyor


“Tüm basın mensuplarının başta 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ve 16 Ocak Basın Onur Gününü tebrik ediyorum. Değerli basın mensupları, hepinize bu onurlu meslekte daha nice başarılı yıllar temenni ediyorum. Basın mensupları içinde yaşadıkları toplumun gözü, kulağı ve aynasıdır. Toplum sizler vesilesiyle haber alma hakkını kullanıyor. Yapmış olduğumuz bu hak kullanma işi bir kamu hizmetidir. Sizlerle bir araya gelerek gününüzü tebrik etmek istedik.”

Biz ‘Hayır’ Deyince Terör Dili Yumuşadı

Necati Korkmaz kısa konuşmasının ardından toplantı divanına yakın oturan gazeteciler ile sohbet etti. Siyasetin –AKP ve rotasına giren MHP ile yer yer onları gerekçe gösteren, kötüyü emsal alan CHP tarafından- gerilen diline atıfta bulunan Necati Korkmaz referandum sürecini hatırlattı. İlginç bir benzetmede de bulunan Korkmaz iktidar ve çevresince “Hayır” diyenlere yönelik, “Terör” benzetmeli çok riskli ve tehlikeli dilin Saadet’in de “Hayır” demesiyle yumuşadığını ima etti.

Geniş Bir Heyetle Ağırladılar


  -Soldan sağa- Süleyman Önver, , Necati Korkmaz, Eyüp Özmen  Yunus Karakaya


Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Necati Korkmaz gazeteler, haber siteleri, internetten yayın yapan yerel televizyonlar ve radyolar ile ajan çalışanları ve sahiplerini Teşkilatlanma Başkanı Eyüp Özmen, Halkla İlişkiler Başkanı Abdullah Türel, Seçim İşleri Başkanı Erkan Vural, Tanıtım İşleri Başkanı Muhammet Günler, İlçe Sekreteri Yunus Karakaya, Mali Komite Başkanı Ercan Çiçek, Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Önver, Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Türel ve Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Süleyman Önver ile birlikte ağırladı.

Hediye Kalemde Siyasi Nezaket Örneği


Yemeğin ardından Başkan Korkmaz ve yönetimi konuklarını ağırladığı nezaketle uğurladı. Bu esnada tüm katılımcıların isimlerinin üzerlerinde yazılı olduğu şık birer kalem hediye edildi. Kalemin kutu kılıfında Saadet Partisi Gebze İlçe Teşkilatı logosu kart yer alırken kalemin kutusunda ve kalemin üzerinde herhangi bir siyasi sembol bulunmaması, ayrı bir siyasi nezaket olarak dikkat çekti.

                                                                                       

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder