8 Ocak 2018 Pazartesi

Doktora Şiddetin Cezası 30 Gün Ev Hapsi


Çayırova’da Doktor Bilal Kemik’e saldıran Akın Irmak’a 30 gün ev hapsi verildi. Can güvenliği kaybolan merkez çalışanları bugün çalışmadıÇayırova’da doktora şiddete, “ödül” gibi ceza. Güzeltepe Aile Sağlığı Merkezi’nde Doktor Bilal Kemik’i şiddetli şekilde darp eden, babası Çayırova Belediyesi Zabıta Memuru olduğu öğrenilen Akın Irmak’a savcılık “tutuklu yargılama” istedi ancak nöbetçi hâkim 30 gün ev hapsi ile yetindi. Güzeltepe Aile Sağlığı Merkezi bugün hizmet vermezken 10 Ocak Çarşamba günü 12.30’da merkez önünde basın açıklaması düzenlenecek. Gebze Gündemi’nin güvenilir kaynaklardan edindiği bilgiye göre vaka şöyle:

Sıra Çiğnemek İstedi Uyarılınca Bıçağına Sarıldı

Geçen hafta gerçekleşen saldırının gerekçesi, Akın Irmak’ın sıra beklemeden muayene olmak istemesi. Kendisinden önce sırada bekleyen 6-7 kişinin varlığına karşın sıra çiğnemek isteyen Akın Irmak, Doktor Bilal Kemik tarafından uyarılmasına karşın o esnada üzerinde taşıdığı mini bir bıçak türüyle Bilal Kemik’i darp etti.

Babası Zabıta Memuru ve Sabıkası Var

Babası Çayırova Belediyesi’nde zabıta memuru olan Akın Irmak’ın bu ilk suçu değil. Hüküm yediği bir suçtan şartlı tahliyesi, yine aynı merkezde çalışan bir doktor bayana yönelik hakaret ve küfürleri oldu.

Arkadaşından Tehdit: Daha Bir Şey Yapmadık

Bilal Kemik’in hastanede olduğu süreçte saldırı günü de yanında olan bir arkadaşı merkeze geldi ve merkez çalışanlarına yönelik, “Bu daha başlangıç. Daha hiçbir şey yapmadık…” diye tehdit savurdu.

Kaymakamlık ve Emniyet’ten Koruma İstedi

Doktor Bilal Kemik, Çayırova Kaymakamlığı’na gitti. Kaymakam Hasan Gözen ve İlçe Emniyet Müdürü Erkan Gürbüz ile yaptığı görüşmelerde can güvenliklerinin kalmadığı gerekçesiyle koruma istedi.

Sağlık Merkezi Bugün Halka Hizmet Vermedi

Bugün (08 Ocak 2017 Pazartesi) günü itibariyle merkez çalışanları merkeze gelmedi ve halka yönelik sağlık hizmeti verilmedi.

Savcılık Tutuklama İstedi Ama…

Akın Irmak bir gün boyunca kaçtı. Sonra kendisine Çayırova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nde çalışan babası aracılığıyla ulaşıldı. Gebze Adliyesi’ne götürülen Akın Irmak için nöbetçi savcılık tutuklama istedi. Ancak nöbetçi hakim 30 günlük ev hapsini yeterli buldu. Cezanın uygulanıp uygulanamayacağı da şüpheli bulunuyor.

10 Ocak’ta Basın Açıklaması Yapacaklar

10 Ocak Çarşamba günü 12.30’da saldırının gerçekleştiği sağlık merkezi önünde kitlesel basın açıklaması yapılacak. Basın açıklamasına Çayırova’nın yanı sıra Gebze Bölgesi’ndeki sağlık merkezlerinin çalışanlarının katılması bekleniyor. Saldırıya uğrayan Doktor Bilal Kemik’in Türk Sağlık-Sen üyesi olmasından ötürü başta Türk Sağlık-Sen olmak üzere aynı iş kolunda örgütlü sendikaların da açıklamaya destek vereceği öngörülüyor.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder