9 Ocak 2018 Salı

Değişim Değişir Sarıbay Değişmez


CHP İl Başkanlığı’na yeniden seçilen Cengiz Sarıbay değişime sandıkta da listede de direndi. Gebze Bölgesi’nin yenileri kurultayda Sinem Koç, yönetimde Hüsamettin Polat ve Ali Yapa oldu
YURDAGÜLCÜ HARADZE İLE: CHP'nin Gürcistan'daki sülale boyu ve soyadından esasla Haradze lakabıyla bilinen sempatik yüzlerinden Alp Yılmazkaraosmanoğlu, Büyükşehir yasası 16'ncı maddenin tanıdığı hakla bu dönem CHP Dilovası İlçe yönetimine girdi. İl delegesi olmamakla birlikte sosyal medyadan Bekir Yurdagül'ü desteklediğini açıklayan Yılmazkaraosmanoğlu kongre esnasında Cengiz Sarıbay ile selamlaştı. Kısa süreli hal hatırın yanı sıra ikili günün anısına bu pozu verdi. 

Cumhuriyet Halk Partisi İl Örgütü’nün dün gerçekleşen kongresinde başkanlığa yeniden seçilen Avukat Cengiz Sarıbay diğer aday Bekir Yurdagül şahsında “Değişim” isteyenlere sandıkta direnirken değişime karşı direnci listede de sergilemiş. 

Genel Merkez Değişti Sarıbay Yine Değişmedi 

Bir önceki dönem çok sayıda icraatı parti tabanında eleştiri de alan Sarıbay genel merkezin tüzükte değiştirdiği çarşaf listeyi değiştirirken, değişmedi. Toplumun siyasetten kişi bazlı beklentisi yeni yüzler de olurken listesinde yeni yüzlere, "Eh işte" kıvamında yer verdi.. "Değişmeyen tek şey değişimin kendisi" tezine nazire yaparcasına sandıktan açık ara çıkarken, "Değişim değişir ben değişmem" mesajı verdi!

Yönetimde İki Yeni İki Eski


        Ali Yapa                                        Av.Hüsamettin Polat (sol baştaki)


          İsmail Sancak                                         Şahin Yılmazel 

Sarıbay’ın kongrede sandıktan açık ara çıkan listesine Gebze Bölgesi ölçekli değerlendirmede; “Yeni” denilebilecekler çok sınırlı kaldı. İl yönetimine Çayırova’dan giren Avukat Hüsamettin Polat ile Darıca’dan giren Ali Yapa yeni yüz olarak dikkat çekerken Gebze’den giren Şahin Yılmazel ve İsmail Sancak, CHP içi aktif siyasetin eski yüzleri.

CHP İl’de Yeni Yönetim

Hüseyin Acurman, Hasan Akar, Berna Çetin, Bilgi Dehmen, Metin Düzgün, Gökhan Ercan, Muhip Kanko, Demet Karaman, Naim Keskin, Seyfettin Kılınç, Berna Kurt, Nilay Merttürk, Mehmet Miroğlu, Suca Omurca, Seda Oral, Hüsamettin Polat, İsmail Sancak, Bülent Sarı, Sabriye Şahin, Didem Turan, Ali Yapa, Selim Yıldız, Özgür Yıldızlı, Şahin Yılmazel.

Yönetim Kurulu Yedek

CHP Darıca İlçe Örgütü üyesi Baki Çepni (sol baştaki) Cengiz Sarıbay'ın listesinden yönetim kurulu yedek üyesi seçildi. Çepni'yi listede yer alacağının kesinleşmesinin ardından CHP Darıca İlçe Örgütü yöneticileri kutladı. 
Melih Kuruçelik, Korkut Öz, Nuri Top, Remzi Polat, Yiğit Timur, Ertuğrul Baloğlu, Necati Dalgıç, Mustafa Zengin, Serdar Büyükyağcı, Gökhan Tanrıverdi, Selin Saraç, Bülent Afacan, İsmail Bal, Gökhan Korkmaz, Nurcan Çağlar, Coşkun Sunar, Hasan Basri Ceylan, Yakup Temel, Erol Tuğral, Kaya Aslan, Fatih Sidalı, Nezih Yılmaz, Baki Çepni, Cihan Soyluçiçek

 ARGE’ci İnovasyoncu Mahallenin

Başkanı Disiplin Kurulunda

CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, Gençlik Kolları Başkanı Ferdi Işık ile Satı Bozkurt, Nurettin Canpolat'ın da aralarında bulunduğu beraberindeki partililer liste oylamasında Darıca alfabetik sıra avantajıyla Başiskele ve Çayırova'nın hemen ardından okununca o oylamanın Darıca ayağı bittikten sonra tamamlanmasını Sabancı Kültür Sitesi'nin kafe bölümlerinde sohbet ederek geçirdi. 


               Kemal Taş 

Bu dönem disiplin kuruluna Gebze Bölgesi’nden giren tek isim ise CHP Darıca Nene Hatun Mahalle Teşkilatı Başkanı Kemal Taş oldu. Gebze Bölgesi’nde sadece CHP içinde değil diğer siyasi partilerin mahalle teşkilatları ile kıyaslandığında dahi sıradışı, özgün, ARGE’ci ve inovasyoncu siyasette yaptığı çalışmalar sosyal medya duyurusu ile sınırlı kalan mahalle teşkilatı, o çalışmaların karşılığı olarak başkanını yönetime olmasa dahi disiplin kuruluna taşımasını bildi.

Disiplin Kurulu
Ömer Akın, Cumhur Arıkan, Sadık Atuk, Gürsel Güzel, Hüseyin Karaca, Cemal Polat, Kemal Taş, Fehmi Tokkaya, Tahir Toksoy
Disiplin Kurulu Yedek
Hüseyin Koçak, Dursun Karaman, Hasan Uzunoğlu, Kerem Balta, Yıldırım Akyollu

Kurultayın Tek Yenisi Sinem Koç


Sinem Koç kendisiyle birlikte kurultay delegeliğine seçilen CHP Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya ve İl Başkanı Cengiz Sarıbay ile. Fotoğraf Sinem Koç'un babası, Çayırova Belediye Meclis Üyesi Halis Koç tarafından çekildi. 


CHP içi siyasette hayli büyük öneme sahip kurultay delegeliklerinde ise Gebze Bölgesi’nin tek yenisi Sinem Koç oldu. CHP Çayırova İlçe Örgütü’nde geçen dönem ilçe sekreterliği yapıp bu dönem eğitim kariyerinden ötürü yönetimde yer alan ancak icraya girmeyen Çayırova Belediye Meclis Üyesi Halis Koç’un kızı olan Sinem Koç kurultay delegeliğine İlçe Başkanı Musa Yılmaz, İnönü Mahallesi eski Muhtarı Durmuş Karaboğa ve eski yöneticilerden Yılmaz Uçak (Gebze), İlçe Başkanı Yakup Törk (Darıca), İlçe Başkanı Selahattin Kaya ve Kocaeli eski Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan (Çayırova) ile birlikte adını yazdırdı. 

Kurultay delegeliğine seçilen eski yüzlerden Yılmaz Uçak (soldaki) kongrede liste oylamasının yapıldığı esnada gerek CHP İlçe gerekse Kocaeli İl kongresinde birlikte hareket ettiği Gebze Belediye Meclisi eski üyesi Abdullah Yılmaz ile.


Küçükkaya’nın yerine Aydemir’i Yazdılar


DİLOVASI HEYETİ AKDEMİR İLE: CHP Dilovası İlçe Başkanı Kerem Aydemir, eski İlçe Başkanı İsmail Kaya ve beraberindeki partililer kongrenin liste oylaması esnasında 2014 yerel seçimlerinde CHP Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olan Çanakkale 18 Mart Üniversitesi eski Rektörü Prof.Dr.Ali Akdemir ile bir süre sohbet etti. 

Cengiz Sarıbay’ın listesinin kurultay delegelikleri bölümünde en çok çiziği yiyen isim 50 çizik ile CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya oldu. 50 delege Küçükkaya’nın yerine ekseriyetle CHP Dilovası İlçe Başkanı Kerem Aydemir’i yazdı. Aydemir ise Bekir Yurdagül’ün listesinden kurultay delegeliğine aday olunca ıskaladı.

Gebze Bölgesi’nde Çizik Rekoru Musa Yılmaz’ın


Sarıbay’ın listesinin kurultay delegeliklerinde en çok çizik yiyen isim ise Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz oldu. 13 çizik Yılmaz’ı bölgenin en üstüne taşırken il genelinde de ikinci sıraya yerleştirdi. İzmit İlçe eski başkanlarından Alpaslan Seymen (12), Gölcük’ün etkili isimlerinden eski milletvekili adayı Eczacı Turan Dumlu (10), Birol Sağlam (10), Selman Yıldırım (5) çizik ile dikkat çekti. İl yöneticilerinden ise Gökhan Ercan (9) çizikle ilk sırayı edinirken Gebze’den İsmail Sancak (3) çizik yedi. Naim Keskin’e (2) çizik çıktı.


Kurultay Delegeleri
Türkan Çimen, Nihat Değer, Turan Dumlu, Nilgün Düzen, Gülay Eyisabuncular, Yaprak Fidancı, Mehmet Kaçar, Mehmet Hilal Kaplan, Ali Kara, Durmuş Karaboğa, Nezire Karakadılar, Selahattin Kaya, İrfan Keskin, Sinem Koç, Mehmet Ümit Küçükkaya, Nuri Paşa, Birol Sağlam, Alpaslan Seymen, Yakup Törk, Yılmaz Uçak, Selman Yıldırım, Musa Yılmaz.

Arzu Durulmuş’tan Duygusal Paylaşım
Salim’imi Temsilen KatıldımArzu Durulmuş; CHP Gebze İlçe yönetiminden Cavit Kapoğlu (soldaki foto), CHP Darıca İlçe yönetiminden Fahriye Arda ve partililer ile keyifli sohbetler eşliğinde kongreyi değerlendirdi. 

CHP’liler il kongresindeki varlıklarını sosyal medyadan da duyururken en dokunaklı mesajlardan biri 2016’nın sonlarına doğru akciğer kanserinden hayatını kaybeden CHP Gebze ve Darıca’nın eski başkanı Salim Durulmuş’un eşi Arzu Durulmuş’tan geldi: “Bugün ilk defa Salim’imin eski arkadaşlarını görmek istedim. Önceden Salim’imi ilk kaybettiğim dönemlerde arkadaşlarını gördüğüm zaman, ‘Bu neden yaşıyor, bu da ölsün’ diyordum, o psikolojideydim. Sadece hastalığı dönemimizde yanımızda olan Gebzeli birkaç arkadaşı dostu dışında kimseyi görmek istemiyordum, kaçıyordum. Bu gün ilk defa Cumhuriyet Halk Partisi’ndeki arkadaşlarını görmek istedim ve Salim’imi temsilen Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Kongresine katıldım.”

Necdet Doğan İl Yönetimini Yurdagül'ün Listesinden Zorladı


CHP Çayırova İlçe/Belde eski başkanlarından Necdet Doğan (soldan dördüncü), Bekir Yurdagül'ün listesinden yönetime aday oldu ama seçilemedi. Doğan kongre esnasında CHP Gebze Kadın Kolları Başkanı Bilge Ercan Altıntaş ve yine Yurdagül'ün listesinden kurultaya aday olunca seçilemeyen ancak Yurdagül'ün çarşaf liste propagandasına karşın liste oylamasında blok liste tercihinde bulunan
Çayırova Kadın Kolları Başkanı Suna Çınar, CHP Çayırova Belediye Başkan Aday Adayı Emine Özcan ve beraberindeki partililer ile. 

Doğan ve Öçal Liste Oylanırken de Yurdagül İle Aynı Dili KonuştuBekir Yurdagül'ün listesinin Gebzeli adayları yönetim kurulu için Kemal Doğan (sağdan ikinci), disiplin kurulu için Cihat Öçal (sol baştaki) oldu. Kenan Üner ve Gazi Duyar da aynı listeden kurultay delegeliği zorladı. Gebze Gündemi liste oylamasının Gebze Bölgesi ayağını bizzat yerinde takip ederken Kemal Doğan ve Cihat Öçal o esnada da ekip ve etik siyasetten taviz vermedi. Tercihlerini çarşaf listeden yana kullandı.

Bekir Yurdagül'ün Yönetim Listesi

Cihat Altunyuva, Gürsel Aras, Aziz Ateş, Ercan Balseçen, Tuncay Başol, Rana Tunç Berkdemir, Kardelen Beydaş, Kemal Doğan,  Ali Doğan, Necdet Doğan,  Fethi Güven, Ümit Karaduman, Ersin Karagöz, Şemsettin Karagöz, Gökhan Korkmaz, Yelda Pişkin, Tayfun Sarıkaya, Savaş Şengeç, Ahmet Uzun, Hasan Yener, Hakan Yeşil, İbrahim Yılmaz, Ahmet Yılmaz, Filiz Kandemir Duman,

Yönetim Kurulu Yedek

İbrahim Yılmaz, Ahmet Yılmaz, Selman Kurcan, Gülser Ustaoğlu, Yasemin Sağlık, Ahmet Kulakçı, Meltem Er, Selahattin Erata, Serkay Bayer, Nurbay Yazar, Ali Kargı, Ergün Aşkın

Disiplin Kurulu

Celal Balkaya, Özlem Çalık, Beyhan Korkmaz, İsmail İşçi, Serdar Nilhan, Cihat Öcal, Türkan Tuncel, Serkan Yıldırım, İlhami Yoldarumaz.

Disiplin Kurulu Yedek

Aziz Ateş, Nail Doyuranel, Cemal Demir, Hüsamettin Altun, Metin Şentürk, Muharrem Turgut, Cengiz Şengül, Münir Sakarya, Saadet Çubukçu

Kurultay Delegeleri


CHP Darıca İlçe kongresinde Yakup Törk ile hareket eden Necati Altunkaynak (sol baştaki) il kongresinde ayrıştı. Törk'ün aleni Sarıbay desteğine karşın Bekir Yurdagül ile hareket edip kurultay delegeliğine aday oldu. Bir dönem Gebze Erzurumlular Derneği başkanlığı da yapan CHP'nin sevilen abilerinden Altunkaynak kongrede CHP Darıca İlçe eski başkanlarından Baykal Kaya (orta) ve partililer ile. 

Yeşim Akpınar, Tamer Aktaş, Rıdvan Alkan, Necati Altınkaynak, Kerem Aydemir, Gazi Aydoğdu, Kardelen Beydaş, Dilber Boz, Hasan Çelik, Suna Çınar, Nazım Gençtürk, Gülay Eyisabuncular, Tolga Karanfil, Zeki Kural, Asude Fırat Özkan, Fikret Toker, Adnan Usta, Buket Yavuz, Sabri Yıldız, Bekir Yurdagül, Şevket Yorulmaz, Kenan Üner


RENGARENK: -Soldan sağa- CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç, İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, CHP Darıca Belediye Başkan adaylarından Hüseyin Özdinçer, Darıca Bayramoğlu Mahalle Başkanı Durmuş Kapadan, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Gebze Belediye Meclisi eski Üyesi Cengiz Güçer Hamşioğlu, CHP Darıca İlçe eski Başkanı ve belediye meclisi eski üyesi Ahmet Özmet,.CHP İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Berkay Dorukhan Yıldızlı ve Sarıbay’ın listesinden il yönetimine seçilen İsmail Sancak. 


CANDEMİR VEDA ETTİ: Geride kalan dönem CHP Gebze ve Çayırova Kadın Kolları'nın kongrelerinde divan başkanlığını üstlenen CHP İl eski Başkan Yardımcısı Avukat Bahar Gültekin Candemir önceki pazar günü gerçekleşen kongrede her iki adayın listesinden de hiçbir yere aday olmadı. 


 HERKESİN BİR "DERDİ" VAR: KBB ve Darıca Belediyeleri Meclis Üyesi İbrahim Karslı, CHP Darıca'da ilçe delegesi seçilmemiş ancak Yakup Törk'ün listesinden il delegeliğine seçilmişti. Karslı kongreye eşi ve oğlu Çağlar ile birlikte gelirken küçük Çağlar salonda herkesin gündemi seçim iken kendi gündeminin peşinden babasını da koşturmasını bildi. 


CELEP DE VEDA ETTİ: Geçen dönem Cengiz Sarıbay başkanlığındaki il yönetiminde yer alan Gebze Belediye Meclis Üyesi Neşe Celep (soldan ikinci) bu dönem gerek Sarıbay gerek Yurdagül'ün listesinde yer almadı. Celep, CHP eski yöneticilerinden Semra Başlak (sol baştaki) ve partililer ile sohbette. KOÇOĞLU VE KAYA DA ARTIK ESKİ YÖNETİCİ: Hikmet Koçoğlu ve Mustafa Kaya (soldan üçüncü ve dördüncü) CHP il yöneticiliğinde son günlerini kongre günü yaşayıp eski yöneticiler arasına girdi. CHP Körfez İlçe Başkanı Mehmet Kaçar (sağ baştaki) ve Gebze Belediye Meclis Üyesi Yılmaz Bulut (sol baştaki) ile CHP Çayırova İnönü Mahallesi'nin "blok liste" diyen mahalle başkanı Kemal Çataltepe (soldan ikinci) ile Çayırova Belediye Meclisi eski üyesi Mehmet Ali Kaplan (sağdan ikinci) bir süre aynı masada bir araya gelip sohbet etti. Gebze İlçe kongresinde başkanlığa aday olan Musa Haydaroğlu da sohbete zaman zaman masa harici alandan eşlik etti. 


LOTUS KADINA YÖNELİK AYRIMCILIĞA KARŞI: İzmit merkezinde bir süre önce Bilge Özten Çoker (sağdan üçüncü) başkanlığında kurulan Lotus Kadın Dayanışma ve Yaşam Derneği de kongre günü, Sabancı Kültür Salonu'nun önünde stant açıp hem tanıtım yaptı, hem ürün satışından gelir edinmeye çalıştı. Kadına yönelik her tür ayrımcılığa karşı mücadeleyi kuruluş amaçlarının başına koyan dernek adını bataklıkta yetişebilen ve buna rağmen kendisini ve çevresini temizleyen lotus çiçeğinden aldı. İzmit'in Ömerağa Mahallesi'nde, Naci Girginsoy Sokak'taki Altınal Pasajı'nda yer alan dernek ile iletişim 0538 233 55 99 numaralı telefondan veya lotuskadindernegi@gmail.com eposta adresinden sağlanabilir. 


 DİYARBAKIRLILAR’A BAŞKAN SEÇİLEN SARITOPRAK TEBRİKLERİ KABUL ETTİ: Geçtiğimiz hafta gerçekleşen kongrede Gebze – Darıca – Çayırova - Dilovası Diyarbakırlılar Derneği başkanlığına seçilen İlhami Sarıtoprak (ortadaki) tebrikleri kabul etmeyi kongre günü de sürdürdü. Gebze Belediyesi Meclis Üyeleri Salih Işık (soldaki) ve Serkan Davutoğlu da Sarıtoprak’ı kutlayıp bir süre sohbet etti. Sarıtoprak başkanlığındaki dernek yönetimi Cebrail Korkmaz, Aydın Epe, Engin Taşkıran, Adem Seyrek, Vedat Yaşar, Temur Birgül, Fırat Kaydun, Hikmet Uçer, Coşkun Özpirinç ve Salih Gümüş’ten oluşuyor.  GENÇLER KULİSTE: Kongreye CHP Gebze ve Darıca Gençlik Kolları’nın başkan, yönetici ve üyeleri de yoğun ilgi gösterdi. CHP Gebze Gençlik Kolları Başkanı Savaş Gayretli ve Darıca Gençlik Kolları Başkanı Aydın Işık ile partililer Sabancı Kültür Sitesi etrafındaki kafeler ve köfteci tezgâhlarında da hem kulis, hem memleket gündemi üzerine siyaset yaptı. Gençlere ilçe yöneticileri de eşlik etti. 


KONGRE BULUŞTURDU: CHP İl Kongresi, 12 ilçeli ilimizde uzun süredir birbirini göremeyen partilileri de bir araya getirdi. CHP İl Kadın Kolları eski Başkanı Hülya Yolcubal (soldaki foto) il yönetimine seçilen Şahin Yılmazel ve Gebzeli kurultay delegeleri ile sohbet etti. KBB ve Çayırova Belediyeleri Meclis Üyeliği yapan Ali Sınırtaş ile Büyükşehir Meclisi'nde aynı dönem görev yapan Gölcük üyesi Şendan Akan ile sohbet etti. 


CANLARI SIKILDI: Sabah 09.00'dan itibaren başlayan kongrenin delege masalarında gençler görev yaptı. Gerekli çoğunluğu sağlanması ile kongrenin başlamasının ardından öğlen saatlerinde masalardaki yoğunluk sona erdi. Akşam saatlerine kadar sadece oy kullanmak için gelen delegelere yardımcı olundu. 


MİLLETVEKİLİ ADAYI MERİÇ DE GELDİ: CHP Çayırova İlçe eski Başkanı ve 2015 seçimleri milletvekili adayı Rasim Meriç'in (sağdan ikinci) ismi kongre öncesi CHP Çayırova Belediye Başkan adayı olarak da geçmişti. Meriç kongrede ilçe başkanlığı dönemi saymanlığı üstlenen Osman Türk (soldan ikinci) ve arkadaşları ile de sohbet etti. Özellikle milletvekili adaylığı sürecinde il geneli tanınırlığı artan Meriç kongreyi yine onlarla görüşmek için fırsat olarak da değerlendirdi. İl delegesi olmamasına rağmen kalkıp geldi. GÜLABİ KAYA ZORLADI AMA...: - Soldan sağa - CHP Gebze İlçe eski Başkanı İsmet Kara (sol baştaki) liste oylamasında "Blok" derken sandıktaki tercihi de yüksek ihtimalle Cengiz Sarıbay bir ihtimal Bekir Yurdagül oldu. Eski ilçe sekreterlerinden Nejat Kar çok renk vermemeye çalıştı. Eski ilçe başkanlarından Gülabi Kaya'nın kulislere göre kurultay delegeliği mücadelesi bu seçim öncesi de sürdü ancak her iki listede de kurultay delegeliklerinde ismi yer almadı. 1989-1994 dönemi Darıca'nın son sosyal demokrat belediye başkanı Zihni Topçu kongredeydi.CHP KAZANIR: CHP Karamürsel İlçe eski Başkanı Şinasi Yazar yaz mevsimlerini İzmir'de geçireceği gerekçesiyle son ilçe kongresinde başkanlığa yine aday olmadı. Yazar kongreye KBB ve Karamürsel Belediyeleri Meclis Üyesi, KBB İmar Komisyonu Üyesi Orhan Tanış ile birlikte geldi. İkili biraz köşe bir yerden kongreyi izlerken kongrede kazanacak olanın CHP olacağını söyledi. GÖKSU HEP GÜLER YÜZLÜ: CHP İl Örgütü'nün kongresinde seçime blok listeyle gidilince kurultay delegesi adayı olamayan CHP İl Kadın Kolları eski Başkanı Hamiyet Göksu kongrede her zamanki gibi güler yüzlü ve keyifliydi. Göksu, CHP Gebze İlçe Sekreteri İsmail Çiçek ve partili delegeler ile objektiflere yine neşe içinde poz verdi.

KBB ve Gebze Belediyeleri Meclis Üyesi Dilek Tan ile Anadolu Kültür ve Görgü Derneği Başkanı Şeref Aslan (ikili foto soldaki) FIRSAT TEPMEDİLER: CHP Gebze İlçe Örgütü önceki dönem yöneticileri Serhat Yaşar (sol baştaki), Olcay Öğüt (soldan üçüncü) ve Olgun Ertunç Erçelik (sağ baştaki) ile CHP Gebze İlçe Örgütü üyelerinden Rasim Ababay il delegesi olmamalarına karşın kongreye katıldı ve il geneli CHP'liler ile bir araya gelme fırsatını geri tepmedi. CHP Darıca Kadın Kolları kongresinde divan başkanlığını üstlenen, ADD Darıca Şube Başkanlığı görevine de kongre olmaksızın atandığı öngörülen Satı Bozkurt (sol baştaki) il kongresinde partili hemcinsleri ile hem kongreyi hem derneği konuştu. 
DİLOVALILAR GÜNDEMİ USTA GAZETECİ İLE DEĞERLENİRDİ: Sağlık problemlerinden ötürü doktorunun hava değişimi verdiği CHP Dilovası İlçe eski Başkanı İsmail Kaya (sağ baştaki) tadilat işlemlerinin ardından birkaç ay sonra Balıkesir'e göç edecek. Kaya kongrede usta gazeteci Tanju Cılızoğlu (soldan üçüncü), Haradze lakaplı CHP Dilovası İlçe yöneticisi Alp Yılmaz Karaosmanoğlu ve partililer ile.  Liste oylamasında tercihini bloktan yana kullanan Darıca Belediye Meclis Üyesi ve CHP Darıca Kadın Kolları eski Başkanı Serap Aydın (sağ baştaki) Fadime İlhan'ın da aralarında bulunduğu partililer ile kongrede bir süre sohbet etti.CHP Gebze İlçe eski Başkanı Yakup Yılmaz ve Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk'ün liste oylamalarındaki tercihleri farklılık gösterirken ikili bir ara hararetli ve keyifli bir sohbete daldı. CHP Çayırova İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Şahin de (sağdaki foto sağdaki) kongreyi keyifle takip etti. 
ÇARŞAF İTTİFAKI: Liste oylamasında tercihleri çarşaf liste olan CHP Darıca İlçe eski başkanları Hüseyin Koca (sağdan üçüncü) ve Selman Kösali (sağdan ikinci) ile CHP İl Darıca delegesi Servet Yalçın (sağ baştaki) ile partililer parti tüzüğünün parti içi demokrasinin önünü tamamen açmasına karşın seçime blok listeyle gidilmesinin burukluğunu yaşadı. 


CHP Gebze İlçe Kongresi'nde başkanlığa aday olan ancak seçilemeyen Musa Haydaroğlu (sol baştaki) kongrede de ekseriyetle birlikte hareket ettikleri sanılan Bülent Akbulut (soldan ikinci) ve Mustafa Kaya (sağdan ikinci) ile.
TÖRK DANIŞMANINI YANINDAN AYIRMIYOR: CHP Darıca Kadın Kolları'nın bir süre önce gerçekleşen kongresinde başkanlığa yeniden aday olmayan Nurcan Çağlar kongre sonrası Gebze Gündemi'ne yaptığı açıklamada, "Yakup Törk'ün danışmanı oldum" demişti. Yakup Törk kongre esnasında ilçe yönetimi ile bir süreliğine bir araya gelirken danışmanı Çağlar da hemen yanında yer aldı. 
CHP İl Örgütü'nün kongresi hayli renkli görüntülerle geride kalırken seyyar satıcıların da yüzünü güldürdü. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder