24 Ocak 2018 Çarşamba

CHP Darıca Emek’e de Kadın Başkan AtadıCHP Darıca’da yönetim geçen dönem bir olan kadın mahalle başkanı sayısı bu dönem Emek’e Emine Sevinç Can’ın atanmasıyla şimdiden üçe yükseldi

CHP Darıca İlçe Örgütü yeni döneme ilişkin mahalle başkanları atamasını Emek Mahallesi ile sürdürdü. Emine Sevinç Can'a görev belgesi ilçe yönetim kurulu üyesi Kadir Işık tarafından verildi. 


Cumhuriyet Halk Partisi Darıca İlçe Örgütü’nde 03 Aralık 2017’de gerçekleşen kongrede Yakup Törk başkanlığında yenilenen yönetim yeni döneme ilişkin mahalle başkanları atamasını Emek Mahallesi ile sürdürdü. 14 mahalleli Darıca’da biri üçlü olmak üzere 12 mahalle teşkilatında bir kadın başkan vardı. Mahalle teşkilatlarında yeni döneme ilişkin olarak bugüne kadar 10 atama yapıldı. Kadın başkanların sayısı şimdiden üçe yükseldi.

 Emek’te İl Yönetimine Giren Ali Yapa’nın
Yerine Emine Sevinç Can Atandı

Kadınlar üç mahalleden ikisinde başkanlıkları erkeklerden devralırken birinde kadın başkan yerini kadın başkana bıraktı. Başkanlığın erkekten kadına geçtiği mahallelerden biri de Emek oldu. Önceki dönem Emek Mahallesi Teşkilat Başkanlığı yapan Ali Yapa, CHP İl Örgütü’nün Cengiz Sarıbay başkanlığında yenilenen yönetimine girince Yapa’dan boşalan mahalle teşkilatı başkanlığına Emine Sevinç Can atandı.

Ağırlığı Önceki Yönetimden Oluşturacak

Emine Sevinç Can henüz yönetimini oluşturmazken Gebze Gündemi’ne yaptığı değerlendirmede bir önceki mahalle teşkilatı yönetiminde yer alan partililerin yoğun olduğu bir yönetim oluşacağını, en kısa sürede bir araya gelerek yeni yönetimi oluşturacaklarını kaydetti.

Bayramoğlu’nda İzafet Artun Yönetimini Oluşturdu


Öte yandan 14 mahalleli Darıca İlçesi’nde Emine Sevinç Can bu dönem mahalle başkanlığına atanan üçüncü kadın partili oldu. Bir süre önce Bayramoğlu Mahalle Teşkilat Başkanlığı’na İzafet Artun atanmıştı. Artun’dan önce bu görevde Durmuş Kapadan yer almıştı. Resim ve Rusça öğretmenliği yapan, bir süre önce kendisine ait atölyesini açan Azeri kökenli Artun, SSCB döneminde bir dönem boyunca Bakü Milletvekilliği yapmıştı. İzafet Artun, Gebze Gündemi’ne yaptığı açıklamada yönetimini oluşturduğunu, önümüzdeki cumartesi günü CHP Darıca İlçe Örgütü’nün onayına sunacağını, onayın ardından isimleri kamuoyu ile paylaşacağını kaydetti.

Piri Reis’te Kadın Başkandan Cayılmadı
Asuman Tolunay’ın Yerine Selma Köksalar

CHP Darıca İlçe Örgütü, bu dönem CHP Darıca İlçe yönetimine giren ve ilçe sekreterliği gibi önemli bir görevi üstlenen Asuman Tolunay’dan boşalan Piri Reis Mahalle Teşkilatı başkanlığında da kadın başkandan caymamış, Selma Köksalar’ı atamıştı. Selma Köksalar, Gebze Gündemi’ne yaptığı değerlendirmede etkin ve aktif bir mahalle yönetimi oluşturduklarını ve çalışmalarının yoğun tempoda sürdüğünü kaydetti.


DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ: Selma Köksalar bir süre önce doğum gününü evinde partili kadın yöneticiler ile kutlarken CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk de sürpriz yaparak doğum gününe katılmıştı. Köksalar (çoklu foto soldan sağa) Kadın Kolları yöneticisi Gülseren Kağan Şahin, ilçe yöneticileri Asuman Tolunay ve Fahriye Arda, kadın kolları yönetiminden Nabatia Nerim L.Donat Onuk (Nabatea Lamprecht) ve ilçe yönetiminden Esin Arkan ile.

Dört Mahalle Teşkilatı’nda Daha DeğişimCHP Darıca İlçe Örgütü'nde yönetimi 14 mahalleyi 12 mahalle teşkilatında toparladı. Bugüne kadar 10 mahallede yeni atamalar yapıldı. İki mahallede başkanlardan biri ilçe, diğeri il yönetimine girdi. Toplam yedi mahalle teşkilatında başkanlar değişirken üç mahalle başkanı yerini korudu. Geçen dönemin başkanları, 2017'deki referandum öncesi düzenlenen örgüt toplantısında Başkan Yakup Törk ile.

CHP Darıca İlçe Örgütü'nde diğer mahallelerde güncel durum şöyle...


Abdi İpekçi’de Metin Dede’nin yerine Mithat Ercan,

Bağlarbaşı’nda Vahdettin Taşkıran’ın yerine Ali Erdoğdu,

Fevzi Çakmak’ta Mesut Akçam’ın yerine Öztürk Dursun,

Yeni, Yalı ve Zincirlikuyu’da Hüseyin Kanbak’ın yerine Şükrü Çimen

Mahallelerin yeni başkanları oldu.

Üç Mahallede Başkanlar Görevini Sürdürdü

Nene Hatun Mahallesi’nde bu dönem CHP İl Disiplin Kurulu’na da giren Kemal Taş ile Kazım Karabekir’de Metin Güzel, Sırasöğütler’de Muhittin Kahriman mahalle teşkilat başkanlıkları süren partililer oldu.

Osmangazi ve Cami'de Yeni Atamalar Henüz Yapılmadı

Osmangazi ve Cami Mahalleleri’nde ise henüz bu döneme ilişkin mahalle başkanları ataması yapılmadı. Geçen dönem Osmangazi’de Abdulkadir Güneş, Cami’de Sedat Durmaz bu görevde bulunmuştu.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder