21 Kasım 2017 Salı

O İfadeyi Zorluğu İzah İçin Kullandım

 
CHP Gebze İlçe Başkan Adayı Serdar Tüze tepkiye kayıtsız kalmadı: O ifadem sadece Gebze’de seçim kazanmanın zorluğuna atıfta bulunduğum bir söylemdir

CHP Gebze İlçe Başkan Adayı Serdar Tüze, Gebze’de ADD Gebze Şubesi yönetiminin tepkisini çeken, CHP Gebze içinde birlik beraberliğin, barışın sağlanmaması halinde Atatürk’ün aday gösterilmesi halinde dahi seçimin kazanılamayacağına dair söylemine açıklık getirdi.
Ulu Önder Atatürk’e ne hakaretinin ne de küçük düşürmesinin asla söz konusu dahi olamayacağını belirten Tüze, “Sadece Gebze’de parti içi o birlikteliği sağlamadan seçime girmemiz halinde seçimi kazanmamızın ne kadar zor olduğuna atıfta bulunan bir söylemdir” dedi.
Tüze, “Buna karşın, maksadını aşan bir ifade kullanmış da olabilirim. Şayet ADD Gebze Şube yönetiminin saygı gösterdiğim tepkisine sebep olacak şekilde yorumlanacağını öngörse idim, bu ifadeyi kullanmazdım. Sözünü ettiğim gibi, tekrar belirtmek isterim ki sadece Gebze’de seçim kazanmanın zorluğuna atıfta bulunulan bir söylemdir” diye konuştu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder